توزیع ۹۶۰ هزار تن نهاده دامی برای حمایت از تولید/ ذخایر گوشت بیش از نیاز کشور است

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۹۶۰ هزار تن نهاده دامی بهمن ماه امسال به منظور پشتیبانی از تولید و رفع نگرانی دامداران در سامانه بازارگاه بارگذاری شده و در حال توزیع است و این میزان بارگذاری بیش از ماه‌های گذشته بوده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «علیرضا رضازاده» اظهار کرد: در کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی مقرر شده کل نهاده مورد نیاز دامداران در اسفند ماه نیز طبق تأمین ارز تا آخر بهمن در سامانه بازارگاه بارگذاری شود.

وی از توزیع گسترده انواع گوشت قرمز با قیمت مناسب از امروز تا ماه مبارک رمضان در سراسر کشور به منظور ثبات و آرامش بازار و رفع نیاز مردم خبر داد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ذخیره گوشت قرمز اطمینان‌بخش، به وفور و بیش از نیاز بازار مصرف صورت گرفته است، گفت: بر اساس آخرین مصوبات کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی، توزیع انواع گوشت قرمز از طریق سامانه‌های هوشمند، میادین تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های سطح شهر در سراسر کشور با قیمت مناسب انجام می‌شود و مردم در مورد دسترسی به این محصول برای سفره خود هیچ غدغه‌ای نداشته باشند.

رضازاده افزود: از ساعات آینده عرضه هوشمند گوشت قرمز برای حفظ کرامات مردم و ملاحظات بیماری کووید ۱۹ از طریق سامانه بازرگام با تخفیف ویژه و تحویل درب منزل آغاز می‌شود و توصیه ما نیز استفاده از روش خرید هوشمند است.

وی گفت: در این سامانه عرضه گوشت گوساله مخلوط بشقابی و بسته‌بندی شده با قیمت هر کیلوگرم ۹۹ هزار و ۸۰۰ تومان و گوشت بره بسته‌بندی شده هر کیلوگرم ۱۰۵ هزار تومان به صورت تحویل رایگان درب منزل صورت می‌گیرد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی کرد: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی، از شنبه آینده گوشت گوساله لاشه در میادین میوه و تره‌بار با قیمت هر کیلوگرم ۱۰۰ هزار تومان، گوشت گوساله گرم تنظیم بازاری بسته‌بندی شده درجه یک هر کیلوگرم ۱۴۰ هزار تومان و گوشت گوساله چرخ کرده تنظیم بازاری درجه یک هر کیلو گرم با قیمت ۱۲۰ هزار تومان عرضه و در دسترس مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

رضازاده ادامه داد: در میادین میوه و تره‌بار همچنین گوشت گوساله بسته‌بندی شده با قیمت ۱۲۰ هزار تومان در هر کیلوگرم و گوشت گوسفندی گرم لاشه با قیمت ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان در هر کیلوگرم به صورت گسترده توزیع می‌شود.

وی در همین حال تصریح کرد: گوشت گوساله مخصوص سازمان‌ها، ارگان‌ها، ادارات و بیمارستان‌ها با قیمت هر کیلوگرم ۱۴۰ هزار تومان عرضه خواهد شد.

نظارت و پایش روزانه بازار

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: در کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی مقرر شد، نظارت و پایش بازار به صورت جدی و مستمر انجام و با هر گونه اقدامی نظیر احتکار، گرانی ساختگی، کم فروشی و گران فروشی برخورد می‌شود.

رضازاده ادامه داد: نظارت بر بازار محصولات کشاورزی توسط تیم‌های بازرسی به صورت روزانه صورت می‌گیرد و مردم نیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف در زمینه گران فروشی، احتکار و کم فروشی این محصولات می‌توانند گزارش خود را از طریق تلفن گویای ۱۲۴ اطلاع دهند تا موضوع در اسرع وقت پی‌گیری و مورد بررسی قرار بگیرد.

وی خواستار همراهی و همیاری مردم در نظارت، کنترل و مدیریت مصرف گوشت و مقابله با اخبار منفی و جوسازی‌ها در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها شد و همچنین از رسانه‌های جمعی خواست از انتشار اخبار غیرموثق و نگران کننده در مورد توزیع و تأمین گوشت قرمز و سایر محصولات مربوط به سفره مردم خودداری و همکاری لازم را با اقدامات دولت برای ایجاد ثبات و آرامش بازار داشته باشند.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی بار دیگر بر تأمین گوشت مورد نیاز سفره مردم در روزها و ماه‌های آتی تاکید کرد و اظهار داشت: هیچ مشکلی در تأمین گوشت در سطح کشور نداریم.

کد خبر 554768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.