۱۵ هزار میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغال زایی در کشور تخصیص یافت

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست گزارش عملکرد و بررسی نحوه اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، از تخصیص نزدیک به ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی و کارآفرینی خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از شادا، سید احسان خاندوزی اظهار کرد: یکی از تکالیف بر زمین مانده بودجه ۱۴۰۰ اختصاص تسهیلات ایجاد اشتغال بود که در قالب تبصره ۱۸ بودجه ۱۴۰۰ قرار داشت و تخصیص این تسهیلات به تأخیر افتاده بود.

وی افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی، مقام‌های استانی و شبکه بانکی، خوشبختانه نزدیک به ۱۵ هزار میلیارد تومان از بودجه مربوط به تبصره ۱۸ و بند الف آن که درباره اشتغال بود، تخصیص یافت و دستگاه‌های اجرایی هم طرح‌های اشتغال زایی خود را مشخص کردند.

وزیر اقتصاد گفت: بانک‌های عامل پرداخت کننده این تسهیلات هستند و با توجه به اینکه به صورت اهرمی عمل می‌کنند یعنی دو تا سه برابر بودجه‌ای که دولت برای اشتغال در نظر گرفته است را خود بانک‌ها هم اضافه می‌کنند، بنا بر این با این اقدام، مبلغ بسیار بالاتری برای اشتغال تخصیص خواهد یافت.

خاندوزی افزود: امروز برای نهایی کردن این بسته، جلسه‌ای با مدیران عامل بانک‌های کشور داشتیم و طی روزهای آینده، تخصیص عملی تسهیلات اشتغال در کشور آغاز می‌شود

کد خبر 552355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.