تغییرات جدید قوانین کشتی اعلام شد

اتحادیه جهانی کشتی پس از تغییر برخی از قوانین، مشروح آن را روی سایت رسمی خود منتشر کرد.

به گزارش ایمنا و طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی، چندی پیش خبری مبنی بر برخی تغییرات در قوانین کشتی منتشر شد که اتحادیه جهانی، امروز با تشریح این تغییرات روی سایت خود به آن پرداخت. بر این اساس تغییرات قوانین کشتی به شرح زیر اعلام شد:

۱- اجرایی شدن نسخه جدید نرم‌افزار آرنا (مسابقات) از دومین ماه میلادی سال ۲۰۲۲ به منظور ایجاد تعادل بیشتر در بالا و پایین جدول برای چینش کشتی‌گیران در دور مقدماتی

۲- در صورت بروز اشتباه بزرگ از سوی تیم داوری یک مسابقه، سرپرست فنی یا نماینده اتحادیه اجازه مداخله و درخواست اصلاح اشتباه صورت گرفته را از طریق مشورت یا بازبینی فیلم خواهد داشت.

۳- تعیین زمان مشخص برای درخواست چلنج از سوی مربیان
الف: پنج ثانیه پس از ثبت امتیاز روی تابلو
ب: پنج ثانیه پس از اینکه دو کشتی گیر به حالت نرمال قرار گرفتند

۴- تمام فرار از فن‌ها، اخطار و یک پوئن در کشتی آزاد و فرنگی جریمه خواهد داشت.
الف: کلیه فرار از تشک‌ها در کشتی آزاد و فرنگی با اخطار و یک پوئن به شرح ذیل جریمه خواهد داشت: (به استثنای حالت خطر)
- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجربه خاک در منطقه حفاظتی نشود: یک پوئن بخاطر خروج پا بعلاوه اخطار و یک پوئن به خاطر فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت سرپا)
- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجربه خاک در منطقه حفاظتی شود: دو پوئن به خاطر خاک کردن به اضافه اخطار و یک پوئن به دلیل فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت خاک

۵- در رده‌های سنی رشته آزاد که مسابقات آن در دو تایم دودقیقه‌ای برگزار می‌شود U15 (نونهالان) و U17 (نوجوانان) و پیشکسوتان تذکر اول حذف و در صورت لزوم اخطار کم‌کاری (پاسیو) زمان فعال ۳۰ ثانیه مستقیم درخواست شود.

۶- هر کشتی‌گیری که در حالت خطر حریف خود را تحت کنترل داشته باشد و حریف او با زدن روی تشک یا فریاد بدون هر دلیل مشخص یا مصدومیت واضح، داور کشتی را قطع نخواهد کرد و اگر این عمل ادامه داشته باشد داور درخواست ضربه فنی می‌نماید و رئیس تشک نیز آن را تأیید می‌کند.

۷- در زمان ۳۰ ثانیه (پاسیو) کشتی آزاد درصورتی‌که کشتی‌گیر فعال امتیازی را دریافت کند، ۳۰ ثانیه ادامه می‌یابد و در پایان یک امتیاز دیگر نیز به کشتی گیر فعال تعلق می‌گیرد. این ۳۰ ثانیه در صورتی لغو خواهد شد که کشتی‌گیر کم‌کار بتواند در این مدت زمان (۳۰ ثانیه) امتیازی کسب کند.

۸- الزام همراهی کردن حریف توسط مجری در هنگام اجرای فن در کشتی فرنگی از کتاب قانون حذف شد.

مسابقاتی که از این تاریخ برگزار می‌شود، می‌بایست طبق این قوانین انجام پذیرد.

منبع: مهر
کد خبر 551963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.