ضرورت ارتقای حس خودباوری و ایجاد هویت در زنان شهر

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در کمیته بانوان و خانواده، نشست‌های هم‌اندیشی با موضوع بانوان برگزار شد و در نهایت به دو ایده ارتقای حس خودباوری و ایجاد هویت در زنان شهر رسیدیم تا به نحو شایسته به امور بانوان شهر رسیدگی کنیم.

فرزانه کلاهدوزان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص نقش زنان در جامعه شهری و اسلامی، اظهار کرد: در حال حاضر زنان با رشد روز افزون در تحصیلات و شرایط اجتماعی نقش‌های جدید و مؤثری را در شهر ایفا می‌کنند، لذا باید به تحلیل مسائل مربوط به زنان توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه زنان به وجود شرایط متعادل در شهر و مدیریت شهری نیاز دارند، افزود: باید نگاه‌های لطیف در قانون‌های مربوط به زنان جاری باشد تا به دنبال آن تعادل و حسی که به تمام شهروندان یک شهر می‌دهد، تغییر کند، زیرا شهروندان یک شهر اعضای یک خانواده هستند که کنار هم قرار می‌گیرند و هر کدام از این خانواده‌ها شهر را می‌سازند، بنابراین باید نگاه به آنها متعادل باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در خصوص پیگیری مسائل مربوط به بانوان «کمیته بانوان و خانواده» ذیل کمیته فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر تشکیل شده است، ادامه داد: در این کمیته نشست‌های هم‌اندیشی با موضوع مسائل مرتبط با بانوان شهر با حضور نمایندگان آنها در دستگاه‌های دیگر، مجموعه‌های فرهنگی شهر، خیران فعال و اندیشمندان در این حوزه برگزار شد و در نهایت به دو ایده ارتقای حس خودباوری و ایجاد هویت در زنان شهر رسیدیم و این دو موضوع را محور کار خود قرار داده‌ایم تا به نحو شایسته به امور بانوان شهر رسیدگی کنیم.

وی با اشاره به اهمیت موضوع همدلی در شهر، تصریح کرد: یکی از مشکلات، گسست‌های موجود در شهر است که همدلی برای رفع آن یکی از نیازهای اصلی شهر خواهد بود، بنابراین با توجه به دو ارزش ارتقای حس خودباوری و ایجاد هویت در زنان شهر، اهدافی را تعیین کردیم تا نگاهی ویژه به این مسائل داشته باشیم؛ در این راستا به مسائل مربوط به اقتصاد خانواده، دختران نوجوانان، ورزش و نشاط زنان شهر نیز توجه شده، زیرا ورزش با سلامت و نشاط زنان رابطه مستقیم دارد.

کلاهدوزان با تاکید بر اهمیت سلامت شهروندان به ویژه زنان، افزود: در حوزه سلامت، ورزش نقش تعیین‌کننده دارد و با توجه به اینکه در دوران شیوع کرونا افراد به ویژه بانوان به ماندن در خانه عادت کردند، در حال حاضر باید به موضوع ورزش و سلامتی آن‌ها به ویژه در سنین پایین‌تر و در دختران نوجوان توجه شود.

وی با اشاره به لزوم توجه به زنان خانه‌دار و شاغل، خاطرنشان کرد: زنان خانه‌دار و شاغل دو قشری هستند که جمعیت مخاطب متفاوتی دارند و برنامه‌ریزی برای آنها نیز متفاوت خواهد بود، همچنین سرانه و مکان‌های ورزشی در شهر کم است و باید تدابیری در این زمینه اندیشیده و روش‌های جدیدی برای ورزش زنان در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اندیشمندان باید در حوزه نشاط، ورزش و تفریح روش‌های جدید ارائه دهند. شرکت‌های دانش‌بنیان نیز باید به این حوزه ورود کرده و طرح‌ها و ایده‌های جدید را ارائه دهند؛ قطعاً از آنها به عنوان تسهیل‌گر استقبال خواهیم کرد تا با به‌کارگیری روش‌های جدید بتوان اقدامات مؤثری را در حوزه زنان داشته باشیم.

کد خبر 551905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.