دستور وزیر ورزش برای رفع کاستی‌های استادیوم وحدت آستارا

وزیر ورزش وجوانان و نماینده ویژه رئیس‌جمهور در جریان بازدید از روند تکمیل استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت شهرستان آستارا دستور رفع کاستی‌های این استادیوم یک‌هزار و ۵۰۰ نفری را داد.

به گزارش ایمنا، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و نماینده ویژه رئیس‌جمهور به همراه معاون حقوقی مجلس و امور استان‌ها، مدیرکل روابط‌عمومی و مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان دقایقی پیش از روند تکمیل استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت این شهرستان بازدید کرد.

وزیر ورزش و جوانان در جریان بازدید از استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت این شهرستان، اظهار کرد: جهت تکمیل و رفع کاستی‌های استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت شهرستان آستارا پیش‌ازاین ۱۵ میلیون تومان پیش‌بینی‌شده بود که در تلاش هستیم این رقم در راستای رفع کاستی‌های موجود افزایش یابد.

غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان بازدید وزیر ورزش و جوانان از استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت، اظهار کرد: این شهرستان یک شهرستان محرومی است که در صورت نگاه ویژه مسئولان کشوری می‌توان آن را توسعه و رونق داد.

وی افزود: کاستی‌های استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت شهرستان آستارا به اندازه‌ای جدی است که تیم فوتبال شهرداری این شهر، در دو سال گذشته، بارها افتخار میزبانی بازی‌های لیگ دسته یک کشور را از دست داده و به ناچار در ورزشگاه سردار جنگل شهرستان رشت به مصاف حریفان خود رفته است.

دستور وزیر ورزش برای رفع کاستی‌های استادیوم وحدت آستارا

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان پیش‌از این در جریان دیدار با نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داده بودند در خصوص رفع کمبودهای استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت این شهرستان و تأمین اعتبار موردنیاز آن به شهرستان مرزی و ورزش‌خیز آستارا نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

بهسازی و آسفالت محوطه ورودی استادیوم، استقرار جایگاه‌های اختصاصی خبرنگاران و مسئولان و نصب سیستم روشنایی ازجمله مواردی است که در راستای رفع کمبودهای استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت شهرستان آستارا باید موردتوجه مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی قرار بگیرد.

به گفته وحید خاصی‌پور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آستارا به‌منظور تجهیز استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت این شهرستان از سال ۹۵ تاکنون، حدود ۹۰ میلیارد ریال هزینه شده و سیستم روشنایی این ورزشگاه نیز بااعتباری بالغ‌بر ۶۰ میلیارد ریال در مرحله راه‌اندازی است.

بازی‌های خانگی تیم فوتبال شهرداری آستارا از ۱۸ آذرماه ۱۴۰۰ در زمین چمن استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت برگزار می‌شود که در صورت عدم تأمین روشنایی ورزشگاه و دیگر کاستی‌های موجود، امکان سلب حق میزبانی بازی‌ها از تیم فوتبال شهرداری آستارا دور از انتظار نیست.

غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار اخیر خود با «مریم بخشی» مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان اعتبار موردنیاز برای تکمیل زیرساخت‌های ورزشی این شهرستان و فراهم شدن امکان میزبانی لیگ دسته یک فوتبال را ۱۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده بود.

استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی وحدت شهرستان آستارا به‌صورت روباز با گنجایش یک‌هزار و ۵۰۰ نفر تماشاگر با مالکیت وزارت ورزش و جوانان در مرکز شهر در خیابان فارابی واقع‌شده که از سال ۹۸ این زمین بااعتباری بالغ‌بر ۲۵ میلیارد ریال به چمن مصنوعی تجهیز شده است.

بازدید از پروژه مرکز خدمات بهداشتی و درمانی لوندویل، بازدید از پروژه احداث استخر شنای سرپوشیده بانوان، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی، دیدار با خانواده معظم شهدا و دیدار چهره به چهره با مردم از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه «سید حمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان و نماینده ویژه رئیس‌جمهور به شهرستان آستارا بود.

منبع: فارس

کد خبر 551811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.