آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۶ بهمن؛ بدون فوتی و ۱۲۰ ابتلای جدید

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

علی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز چهارشنبه ششم بهمن ماه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۸۶ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۰ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در این بازه زمانی نتیجه تست ۱۲۰ نفر مثبت قطعی شد که ۱۱۱ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۹ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه کرد: درحال حاضر ۵۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۵ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری یک هزار و ۷۶۵ نفر است.

احمدی گفت: اکنون دو بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، عنوان کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا وضعیت تمام شهرستان‌های استان آبی است.

کد خبر 551464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.