پوستر سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر رونمایی شد

مراسم رونمایی از پوستر سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر ظهر روز چهارشنبه _ششم بهمن‌ماه_ با حضور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از ستاد خبری سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر، مراسم رونمایی از پوستر این جشنواره ظهر روز چهارشنبه _ششم بهمن‌ماه_ با حضور محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد الهیاری سرپرست دفتر موسیقی و رئیس جشنواره، حسن ریاحی دبیر جشنواره، اعضای شورای سیاست‌گذاری، هیئت انتخاب آثار و گروه‌ها، مدیران و دبیران بخش‌های مختلف این جشنواره برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، محمد الهیاری سرپرست دفتر موسیقی و رئیس جشنواره با ارائه گزارش‌هایی از روند امور اجرایی جشنواره، اظهار کرد: امروز در جلسه مشترکی با حضور اعضای شورای سیاست‌گذاری، هیئت انتخاب آثار و مدیران بخش‌های مختلف هستیم که کار خود را از خردادماه آغاز و جلسات مختلفی نیز برگزار کرده‌اند.

وی از برگزاری جلسات بخش‌های تخصصی جشنواره همچون جایزه باربد، موسیقی و رسانه و جایزه ترانه نیز خبر داد و اعلام کرد که برگزیدگان این بخش‌ها در آیین اختتامیه معرفی و تجلیل خواهند شد.

سرپرست دفتر موسیقی افزود: اجراهای صحنه‌ای جشنواره سی‌وهفتم به این شکل خواهد بود که از ٢٠ تا ۲۶ بهمن‌ماه اجراهای پاپ روی صحنه خواهند رفت و بخش غیرپاپ ٢٢ تا ۲۶ بهمن‌ماه برگزار خواهد شد. ٢٧ و ٢٨ بهمن‌ماه نیز به مناسبت وفات حضرت زینب (س) برنامه‌ای نخواهیم داشت و ٢٩ خردادماه آیین اختتامیه جشنواره خواهد بود.

پوستر سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر رونمایی شد

در ادامه این مراسم، اردوان جعفریان دبیر بخش بین‌الملل ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های این کمیته گفت: در بخش بین‌الملل جشنواره امسال، گروه‌ها را به سمت موسیقی کلاسیک تغییر مسیر دادیم.

همچنین مسعود الهیاری، مدیر کمیته روابط عمومی اظهار کرد: پس از پایان فراخوان دعوت از رسانه‌ها و جمع‌بندی نهایی، بیش از ٨٠ رسانه داخلی و خارجی درخواست حضور در جشنواره داده‌اند و همچنین میزبان رسانه‌هایی از کشورهای ایتالیا، آلمان، ژاپن، چین، ترکیه، آذربایجان، روسیه، عراق و لبنان خواهیم بود که مراحل صدور کارت عکاسان و هماهنگی نحوه حضور اصحاب محترم رسانه در سالن‌ها با ستاد اجرایی صورت گرفته است.

پوستر سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر رونمایی شد

سعید میرمحمد صادق، دبیر جایزه موسیقی و رسانه و مسلم نادعلی‌زاده دبیر جایزه ترانه نیز گزارشی از فعالیت‌ها، هیئت داوران و نحوه برگزاری این دو جایزه ارائه دادند.

در ادامه نیز امیرعباس ستایشگر، مشاور اجرایی جشنواره به ارائه گزارشی از روند امور اجرایی بخش‌های مختلف جشنواره پرداخت.

همچنین شاهین فرهت، داوود گنجه‌ای و احمد صدری اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره با تقدیر از تلاش‌های ستاد اجرایی جشنواره به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

پوستر سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر رونمایی شد

حسن ریاحی، دبیر جشنواره نیز با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره موسیقی فجر و تأثیر آن بر هنرمندان جوان گفت: با توجه به تعطیلی دوساله اجراهای صحنه‌ای، دوست دارم جشنواره بهانه‌ای باشد که گرد و غباری از سازها گرفته شود و حرکتی ایجاد شود.

وی در پایان در عملکرد ستاد اجرایی جشنواره گفت: من فکر می‌کنم جشنواره با شرایط فعلی بسیار قابل دفاع است.

محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با ابراز امیدواری برای برگزاری جشنواره‌ای باشکوه در سخنانی گفت: از همه دست‌اندرکاران که این موکب را سرپا نگه داشته‌اند، تشکر می‌کنم. امیدوارم کارمان برکت داشته باشد و با یک وفاق ملی، همه ما زیر پرچمی با گفتمانی که هویت ملی ما را رقم می‌زند، قرار بگیریم.

در بخش پایانی این برنامه نیز از پوستر سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر با طراحی امید عسگری رونمایی شد.

کد خبر 551460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.