استخدام فرزندان شهدا وجانبازان/ نامی غیر از شهدا بر معابر نباشد

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت:طبق بخشنامه، ١٠٠ درصد فرزندان شهدا و جانبازان بالای ٧٠ درصد باید در دستگاه‌های اجرایی استخدام شوند.

به گزارش ایمنا، امیر حسین قاضی زاده هاشمی عصر سه شنبه در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فارس گفت: ٣٣ هزار نفر در کشور شرایط استخدامی را دارند که برای ١٧ هزار نفر برای شرکت در آزمون مجوز صادر شد.

وی با بیان اینکه سهم فارس ٥٠٠ نفر بود، افزود: ٣٥٠ نفر در آزمون شرکت کردند که برای ١١٥ نفر اقدام شده است، اما دستگاه‌های اجرایی به کندی عمل می‌کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به متقاضیان مسکن در فارس اشاره کرد و گفت: ٥ هزار خانوار از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران که متقاضی دریافت مسکن هستند نه زمین و نه وام گرفتند که تعداد قابل توجهی است.

وی ادامه داد: در فارس برای ساخت ١٠ هزار واحد مسکونی با استاندار سابق تفاهم نامه امضا شده بود که فقط برای ٣١٠ نفر محقق شده است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در کار فرهنگی عقب هستیم، افزود: در استان‌ها سالی یک فیلم سینمایی در رابطه با چهره شاخص ایثار و شهادت ساخته شود و در سال ٣٠ فیلم سینمایی می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور افزود: در خصوص نامگذاری معابر در شهرها هیچ نامی جز نام شهید نمی‌توان گذاشت و شوراها و شهرداری‌ها باید اقدام کنند.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر سرکشی از خانواده شهدا و جانبازان، گفت: خانواده‌ها نیازمند زیارت مسئولان و مسئولان هم باید از خانواده‌ها سرکشی کنند و مدیران هفتگی این کار انجام دهند و سالی یکبار تکرار شود.

منبع: مهر

کد خبر 551257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.