خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو JAC S۵ (جک اس) در خانه و با چند کلیک

«تجربه بی‌نظیر رانندگی» شعاری است که کرمان موتور برای خودروی جک اس ۵ انتخاب کرده است؛ اما این تجربه لذت‌بخش در کنار بیمه خودرو بیشتر خواهد شد.

‌بیمه خودرو اجباری است و اگر مالک خودروی JAC S۵ تصادف کند و بیمه‌نامه او اعتبار نداشته باشد، تمامی خوشی‌ها و لذت‌های رانندگی او از بین خواهد رفت؛ اما با داشتن بیمه اتومبیل، حداقل خیالش از بابت جبران خسارت‌ها راحت خواهد بود. حالا می‌خواهیم به این مساله بپردازیم که چگونه مالک خودروی جک اس ۵ بتواند به صورت کاملاً حرفه‌ای، بهترین بیمه‌نامه را خریداری کند. در ادامه این مطلب، همراه ما باشید.

انواع بیمه ماشین

بیمه خودرو به دو دسته کلی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه تقسیم می‌شود. یکی اجباری و دیگری اختیاری است. مهم‌تر از داشتن این دو، چگونگی خرید حرفه‌ای آن‌ها است. به‌عبارتی‌دیگر، اینکه چگونه بهترین بیمه خودرو خریداری شود.

خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو JAC S۵ (جک اس) در خانه و با چند کلیک

با بیمه خودرو جک خسارات مالی در تصادفات را جبران کنید

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه جک اس ۵ یک بیمه‌نامه اختیاری خودرو است که هر راننده‌ای بنا بر شرایط خود می‌تواند آن را خریداری کند. این بیمه‌نامه ماشین خسارت‌های مالی وارد شده به خودروی مقصر را پوشش می‌دهد. راننده جک اس ۵ در تصادفات نمی‌تواند از بیمه شخص ثالث برای پرداخت آسیب‌های وارد شده به خودروی خود استفاده کند. به عبارتی دیگر، این نوع خسارت تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیست. در عوض، راننده با خرید بیمه بدنه جک اس ۵ می‌تواند هزینه خسارت‌های وارد شده را جبران کند.

خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو JAC S۵ (جک اس) در خانه و با چند کلیک

بیمه بدنه محافظ خودرو شما در تصادفات

پوشش بیمه بدنه فقط مربوط به آسیب‌های ناشی از تصادف نیست، بلکه موارد زیر را هم شامل می‌شود:

 • سرقت کلی
 • پوشش برخورد با اجسام ثابت و متحرک
 • خسارت‌های ناشی از حین نجات و انتقال خودرو
 • آسیب‌های ناشی از آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه (آصا)
 • صدمات وارد شده به لاستیک و چرخ‌ها

همچنین بیمه بدنه شامل پوشش‌های اضافی است که بیمه‌گذار می‌تواند بنا بر شرایط خودش به بیمه‌نامه اصلی اضافه کند. البته هزینه هر پوشش جداست و باید به صورت جداگانه پرداخت شود. این پوشش‌ها شامل:

 • سرقت درجا
 • شکست شیشه
 • خسارت استفاده نکردن از خودرو در هنگام تعمیرات
 • آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی
 • خسارت ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ
 • پوشش کشیده شدن میخ

خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو JAC S۵ (جک اس) در خانه و با چند کلیک

‌با پرداخت هزینه بیشتر از پوشش‌های اضافی بیمه خودرو بهره‌مند شوید

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث بیمه‌نامه اجباری است که همه خودروها باید داشته باشند. قدیمی یا جدید بودن، شاسی بلند بودن و ایرانی یا خارجی بودن آن هم هیچ فرقی ندارد. همه باید داشته باشند؛ حتی آن شخصی هم که از نظر مالی مشکلی ندارد. این بیمه‌نامه خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به طرف مقابل و همچنین خسارت‌های جانی وارد شده به راننده را پوشش می‌دهد. اگر مالک خودرویی این بیمه‌نامه را نداشته باشد، علاوه بر اینکه پلیس او را جریمه کرده و خودرواش را به پارکینگ منتقل خواهد کرد، در صورت تصادف هم جریمه سنگینی برای او در نظر گرفته خواهد شد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث جک اس ۵

خسارت‌های تحت پوشش بیمه شخص ثالث جک اس ۵ شامل موارد زیر هستند:

• خسارت‌های جانی که به افراد ثالث در تصادف وارد می‌شود. این آسیب‌ها شامل فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو است. همچنین هزینه‌های پزشکی را هم در برمی‌گیرد.

• خسارت‌های مالی که به خودرو و اموال افراد مقابل در تصادف وارد می‌شود.

• خسارت‌های جانی که به راننده Jac S۵ وارد می‌شود. به این نوع پوشش، حوادث سرنشین می‌گویند که فقط مخصوص راننده مقصر است. به هر حال در تصادفات شدید، احتمال آسیب به راننده هم زیاد خواهد بود

برای استعلام و بیمه شخص ثالث خودرو جک اس ۵ ( Jac S۵) به لینک زیر مراجعه نمائید:

https://bimeh.com/thirdparty/jacs۵

خرید حرفه‌ای بیمه خودرو

حالا به بررسی و پاسخ این سوال می‌پردازیم که چگونه بیمه خودرو را به صورت حرفه‌ای خریداری کنید. برای خرید حرفه بیمه خودرو، لازم است تا موارد زیر در نظر گرفته شوند:

میزان پوشش مالی

میزان پوشش مالی اهمیت زیادی دارد. بیمه مرکزی حداقل و حداکثر پوشش مالی را تعیین می‌کند. حداقل پوشش مالی در سال ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ میلیون است که تمامی شرکت‌های بیمه‌گر باید این مقدار حداقل را پشتیبانی کنند. حداکثر هم برابر با ۳۲۰ میلیون تومان است. فقط بعضی از شرکت‌های بیمه، حداکثر پوشش مالی را دارند.

خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو JAC S۵ (جک اس) در خانه و با چند کلیک

‌قوه قضائیه نرخ دیه بیمه شخص ثالث را مشخص می‌کند

البته این دو مقدار براساس نرخ دیه ماه حرام و تعداد سیلندر مشخص می‌شود. نرخ دیه ماه حرام در سال ۱۴۰۰ برابر ۶۴۰ میلیون تومان است که قوه قضائیه آن را تعیین خواهد کرد.

با توجه به اینکه نرخ دیه هر سال در حال افزایش است، پس انتخاب پوشش مالی بالاتر توصیه می‌شود. فقط کافی است که راننده جک اس ۵ کمی حق بیمه بیشتری را پرداخت کند.

تعداد پوشش‌ها

تعداد پوشش‌های بیمه شخص ثالث که یکسان است؛ اما در خصوص بیمه بدنه، امکان انتخاب پوشش‌های بیشتر وجود دارد. با توجه به اینکه جک اس ۵ خودروی بسیار خاصی است و قیمت خود خودرو و قطعات آن بالاست (جز گروه نامتعارف قرار می‌گیرد)، پس داشتن بیمه بدنه با بیشترین موارد پوشش خیلی است.

تعداد مراکز دریافت خسارت

به این مساله کمتر کسی توجه می‌کند؛ به ویژه برای آن‌هایی که در شهرهای کوچک و دور از مرکز استان زندگی می‌کنند. برای خرید حرفه‌ای بیمه خودرو باید شرکتی را در نظر گرفت که حداقل در محل سکونت فرد دارای واحد دریافت خسارت باشد. برای خودروی جک اس ۵، حداقل ۱۵ شرکت بیمه در فهرست در هنگام خرید نمایش داده می‌شوند؛ اما بهتر است که شرکتی انتخاب شود که دارای حداقل ۵۰ مرکز دریافت خسارت در کشور باشد. انتخاب بقیه شرکت‌ها واقعاً برای مالک خودروی JAC S۵ به صرفه نیست.

امکان مقایسه راحت

مالک خودروی جک اس ۵ وقتی قصد خرید بیمه خودرویی را داشته باشد، به دنبال این است که بتواند بهترین بیمه‌نامه را بخرد. به هر حال خودروی او جزو گروه نامتعارف به حساب آمده و از طرفی با توجه به افزایش قیمت‌ها و نرخ دیه، خرید از شرکتی برایش اهمیت دارد که شرایط بهترین داشته باشد. پس خیلی برایش مهم است که بتواند تمامی شرکت‌ها را با هم در یک نگاه سریع مقایسه کند؛ اما چگونه؟

خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو JAC S۵ (جک اس) در خانه و با چند کلیک

خرید بیمه خودرو از معتبرترین کارگزاری آنلاین

خرید بیمه خودرو از بیمه دات کام

برای اینکه مالک خودروی جک اس ۵ بتواند به راحتی تمامی شرکت‌های بیمه را با هم مقایسه کند، باید چنین پنلی وجود داشته باشد. بیمه دات کام امکان انجام این کار را برای دارندگان خودروی JAC S۵ مهیا کرده است. راننده این خودرو به راحتی و از طریق سایت bimeh.com می‌توانند بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را بعد از استعلام و مقایسه از شرکت‌های بیمه‌گر مختلف خریداری کند. فقط کافی است تا مشخصات خودروی خود را وارد کند و با در نظر گرفتن موارد بالا، خرید اینترنتی بیمه را تجربه نمائید.

راه‌های ارتباط با بیمه دات کام:

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان، پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره‌های تماس: ۴۳۷۲-۰۲۱

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو جک اس ۵ (JAC S۵)، می‌توانید به سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com/) مراجعه نمائید.

کد خبر 551005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.