مدیریت بنادر کوچک به زنان واگذار می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از آمادگی این سازمان برای واگذاری تصدی مدیریت بنادر کوچک به زنان داوطلب و توانمند خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر صفایی در نشست با اعضای دفتر امور بانوان این سازمان اظهار کرد: باید نگاه خود را تغییر و در مسئولیت‌های مختلف سازمان، بانوان را مشارکت دهیم.

وی با اعلام آمادگی این سازمان برای واگذاری تصدی مدیریت بنادر کوچک به زنان داوطلب و توانمند افزود: یکی از برنامه‌های جدی سازمان بنادر، معرفی و اعزام زنان به دوره‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های معتبر دریانوردی است.

مدیرعامل سازمان بنادر با تاکید بر تهیه سازوکار مناسب و قانونی حمایت از زنان سرپرست خانوار، گفت: در مأموریت‌های آموزش تخصصی هیچ تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد و مدیران باید به این موضوع توجه داشته باشند.

در این نشست معصومه متعجب، مشاور مدیرعامل در امور بانوان سازمان بنادر از عملکرد این دفتر و وضعیت و شرایط بانوان شاغل و بازنشسته سازمان گزارش داد.

وی توزیع عادلانه پست‌های مدیریتی برحسب شایستگی زنان سازمان، بودجه امور بانوان، بازنشستگی پیش از موعد، پرداخت مستمری به وارث زنان و پرداخت عائله‌مندی به زنان شاغل را از مهم‌ترین چالش‌های خانم‌ها در سازمان بنادر عنوان کرد.

کد خبر 550711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.