«محمد فاضلی» از دانشگاه شهیدبهشتی اخراج نشده است

امروز اخباری درباره اخراج محمد فاضلی استاد دانشگاه شهیدبهشتی مطرح شد اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد وی به صورت پیمانی در این دانشگاه حضور داشته، در مرحله تبدیل وضعیت موفق به کسب آرای هیئت اجرایی نشده است.

به گزارش ایمنا، امروز در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها خبری مبنی بر اخراج محمد فاضلی، استاد جامعه‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشکده شهیدبهشتی منتشر شد و پس از آن برخی از چهره‌های اصلاح طلب از جمله حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور سابق، عبدالناصر همتی نامزد اصلاح طلبان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب، امیر ناظمی معاون سابق وزیر ارتباطات و… به این موضوع واکنش نشان داده و تلاش کردند تا القا کنند موضوع اخراج فاضلی سیاسی بوده است.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد بحث اخراج مطرح نبوده و محمد فاضلی که به صورت پیمانی در دانشگاه شهیدبهشتی حضور داشته، در مرحله تبدیل وضعیت موفق به کسب آرای هیئت اجرایی نشده است.

یکی از اساتید مطلع دانشگاه شهیدبهشتی در این باره گفت: محمد فاضلی از روز اول به صورت غیرقانونی وارد این دانشگاه شد و در هشت سالی که از دولت روحانی گذشت علیرغم فشارهایی که از سوی برخی افراد در دولت قبل وجود داشت نتوانستند وی را تبدیل وضعیت کنند. این در حالی است که آقای فاضلی از روز اولی که وارد دانشگاه شد در نهاد ریاست جمهوری مشغول فعالیت بود.

اینکه اعضای هیئت اجرایی براساس دلایل مختلفی در مرحله تبدیل وضعیت به برخی از اساتید رأی ندهند، موضوع جدیدی نیست و در سال‌های گذشته نیز این اتفاق بارها در دانشگاه‌ها رخ داده است، اما اینکه جریان اصلاح طلب این بار به این موضوع واکنش نشان داده‌اند قابل توجه است.

یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی درباره واکنش‌ها به این موضوع گفت: جریان اصلاح طلب از هر چیزی علیه دولت استفاده می‌کند امروز هم این مسئله را دستاویزی برای زدن وزارت علوم و دولت کردند، این در صورتی است که اصلاً بحث اخراج مطرح نبوده و در دانشگاه تهران و دانشگاه‌های دیگر هم این اتفاق براساس آئین نامه‌های استخدامی رخ می‌دهد که هرساله برخی استاد از پیمانی به رسمی تبدیل وضعیت نشوند.

وی ادامه داد: آقای فاضلی در سال ۸۸ و در جریان فتنه از دانشگاه گیلان اخراج شد و بعد از اینکه دولت تغییر کرد صورت غیر قانونی به دانشگاه شهید بهشتی آمد.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: وقتی یک استاد استخدام می‌شود پنج سال فرصت دارد تا به صورت پیمانی تبدیل وضعیت شود این سوال جدی وجود دارد که چرا در هشت سال گذشته و در دولت دست خودشان بود نتوانستند وی را تبدیل وضعیت کنند.

انتقاد اصلاح طلبان و حامیان دولت قبل درباره اخراج محمد فاضلی در حالی مطرح می‌شود که همچنان مسئولانی که در دانشگاه شهیدبهشتی حضور دارند از افرادی هستند که در دولت روحانی انتصاب شدند و به گفته یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی تنها دانشگاه مهمی است که تیم مدیریتی آن همچنان نیروهای دولت قبل هستند.

گفتنی است رئیس دانشگاه شهید بهشتی هم اکنون سعدالله نصیری قیداری است که از سوی وزیر علوم دولت روحانی منصوب شد.

محمد فاضلی در سال‌های گذشته رئیس سابق مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی و در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ معاون پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک و مدیر شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی بوده است.

منبع: فارس

کد خبر 550317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.