معاون رییس جمهور: ۳۷ مسئله مهم کشور شناسایی شده است

‌معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم به جای شعار دادن در بخش‌های مختلف به مردم خدمت می‌کند و ۳۷ مسئله را در زمینه‌هایی چون تولید، صادرات، واردات، کشاورزی، صنعتی و بانک‌ها شناسایی و در قالب سند تحول تدوین کرده و با بهره گیری از نظرات نخبگان برای رفع آنها تلاش می‌کند.

به گزارش ایمنا، سیدمحمد حسینی عصر جمعه در ادامه سفر به گناباد در همایش طلایه داران گام دوم انقلاب در خصوص گفتمان مهم دولت سیزدهم، اظهار کرد: این دولت در مسیر ولایت و رهبری حرکت می‌کند و از همه ظرفیت‌ها برای تحقق مطالبات معظم له به خصوص در زمینه گام دوم انقلاب بهره می‌گیرد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سه سال قبل و در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه گام دوم انقلاب را مطرح کردند و خواستار اجماع مسؤولان و بخشهای گوناگون برای تحقق این بیانیه شدند ولی در سه سال گذشته، دولت وقت اعتقاد و اهتمامی در این زمینه نداشت و حتی حاضر نبود آن را تشریح کند و در این مدت تنها نیروهای متعهد و انقلابی آن را در جامعه زنده نگه داشتند.

معاون رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور و دولت سیزدهم اهتمام خاصی به تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در مفاد این بیانیه در بخشهای اقتصادی، علم و پژوهش، عدالت، مبارزه با فساد و سیاست خارجی و مرزبندی کشورمان در سطح بین المللی و سبک زندگی اسلامی دارند.

وی افزود: تاکید رئیس جمهور و دولت سیزدهم در زمینه نظام رتبه بندی و پرداخت برای کارکنان دولت در بخش‌های مختلف اعم از استادان، معلمان، کارکنان دستگاه قضائی و سایر کارمندان دولت اجرای عدالت است و سازمان اداری و استخدامی کشور باید این مساله را به صورت دقیق مورد بازبینی قرار بدهد و باید نظام هماهنگ پرداخت حقوق در بین کارکنان دستگاه‌های اجرایی مختلف بازآفرینی و از نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه استفاده شود.

حسینی با اشاره به اینکه هم اکنون افرادی با کار همسان و حقوق و مزایای متفاوت در ادارات مشغول به کار هستند ادامه داد: باید این تبعیض در پرداخت رفع شود و شاهد عدالت و هماهنگی در پرداخت باشیم و باید این مساله سامان یافته و هر یک از نیروهای کار و مدیران دستگاه‌ها این مساله را درک کنند که به اندازه کار و تلاش و تخصص به آنان توجه می‌شود.

معاون رئیس جمهور گفت: نظام رتبه بندی معلمان به عنوان لایحه در روزهای پایانی دولت قبلی مطرح شده بود که این دولت هم اجرای آن را تقبل و در بودجه سال آینده هم لحاظ کرده است.

حسینی با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم به کاهش نرخ تورم در کشور افزود: طی مدت پنج ماه فعالیت این دولت سیر صعودی تورم که مشکلات زیادی برای اقشار و بخشهای مختلف ایجاد کرده بود کنترل شد و هم اکنون اگر چه در جامعه تورم وجود دارد ولی سرعت رشد آن کم شده است و ان شاء الله با برنامه‌های اقتصادی مهار خواهد شد.

وی اضافه کرد: در دولت قبلی هر جا پول کم می‌آوردند سریع اسکناس چاپ می‌کردند که این خود در ایجاد تورم تأثیر زیادی داشت.

معاون رئیس جمهور گفت: دولت قبلی با یک سری لوایح و طرح‌ها بار سنگینی بر دولت سیزدهم تحمیل کرد ولی این دولت تلاش می‌کند با نظر نخبگان و صاحب نظران و بدون استقراض از بانک مرکزی مشکلات را کاهش دهد.

حسینی افزود: اینکه گفته می‌شود این دولت باید چابکی بیشتری داشته باشد آن را با چه دولتی مقایسه می‌کنیم با دولت یازدهم و دوازدهم که حتی حاضر نبودند برای تقدیم لایحه بودجه به مجلس بروند ولی آیت الله رئیسی تاکنون هفت مرتبه در مجلس شورای اسلامی حاضر شده است و رئیس جمهور در سفرهای استانی با نمایندگان و مسؤولان و آحاد مردم از نزدیک دیدار دارد و مسائل و مشکلات را به صورت دقیق بررسی می‌کند در صورتی که برخی نمایندگان مجلس به گفته خودشان طی ۶ سال گذشته یک بار هم موفق نشده بودند با رئیس جمهور دیدار کنند.

وی اضافه کرد: دولت سیزدهم گوش شنوا برای بررسی مسائل و مشکلات و خدمت به مردم دارد و رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور به صورت مداوم با نمایندگان و کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی دیدار دارند و وزرا تنگناها را بررسی می‌کنند و شما دیدید در زمان وقوع سیل و زلزله خود رئیس جمهور و سایر وزرا از نزدیک مشکلات مردم و حادثه دیدگان را بررسی می‌کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص حذف ارز ترجیجی هم گفت: این اقدام یک جراحی بزرگ اقتصادی در کشور است و به رانت خواری عده‌ای که با سو استفاده‌های کلان ثروت‌های هنگفتی را جمع کرده بودند پایان می‌دهد.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و هیأت همراه روز جمعه به گناباد سفر کردند و در ابتدای ورود در آرامگاه علامه بهلول گنابادی حضور یافتند و با قرائت فاتحه بر مزار وی و شهدای گمنام مدفون در آنجا با آرمان‌های شهدا تجدید بیعت کردند.

سخرانی در نماز جمعه گناباد و همایش طلایه داران گام دوم انقلاب از جمله برنامه‌های سفر معاون رئیس جمهور به این شهرستان بود.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا

کد خبر 550283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.