طرح «شهردار شب» در اهر اجرا می‌شود

شهردار اهر از اجرای طرح «شهردار شب» برای نخستین بار به صورت آزمایشی در این شهر خبر داد، گفت: هر شب یکی از معاونان و کارمندان ارشد «شهردار شب» می‌شود.

به گزارش ایمنا، احد محمودی با اشاره به اجرای آزمایشی طرح «شهردار شب»، اظهار کرد: شهردار شب تمامی مسئولیت‌های مربوط به خدمات شهری، آتش‌نشانی، سد معبر، پلیس ساختمان و هر آن‌چه که به شهرداری اهر ارتباط دارد، نظارت و هماهنگی بین بخش‌های مختلف شهرداری را بر عهده خواهد داشت؛ به عنوان مثال اگر امروز بارش برف داریم تنها مسئولیت بر عهده خدمات نخواهد بود بلکه شهردار شب طی هماهنگی از دیگر بخش‌های شهرداری در خدمات‌رسانی استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه شهردار شب بعد از وقت اداری تحت نظارت شهردار عهده‌دار امور اجرایی شهرداری خواهد بود، افزود: کلیه عوامل اجرایی زیر نظر شهرداران شب فعالیت خواهند کرد و اولویت مهم شهردار شب پیش‌برد امور و رفع مشکلات و موانع مدیریت شهری خواهد بود.

شهردار اهر کنترل و بررسی وقایع رخ داده در شهر، نظارت بر کلیه فعالیت‌های انجامی شهرداری اهر را جز وظایف شهردار شب عنوان و خاطرنشان کرد: البته حضور میدانی در سطح شهر نیز بایستی توسط شهردار شب انجام شود.

محمودی اضافه کرد: هماهنگی با سازمان‌ها و ارگان‌های خارج از شهرداری از قبیل حوادث آب، برق، گاز و … در جهت هماهنگی با ادارات مربوطه جهت حل مشکلات اتفاقی از وظایف شهردار شب خواهد بود.

وی با بیان اینکه وظیفه شهردار شب پس از پایان وقت اداری شروع می‌شود و تا شروع وقت اداری روز بعد ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: شهرداران شب پس از اتمام زمان مأموریت ملزم به ارائه گزارش عملکرد، کمبودها و نواقص به شهردار هستند.

شهردار اهر با بیان اینکه این طرح به صورت آزمایشی به مدت یک هفته اجرا می‌شود و در صورت بازخورد مثبت ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: تجهیزات و ماشین آلات شهرداری به جهت فرسودگی و عمر بالا جوابگوی نیازهای شهر اهر نبوده و نیازمند همکاری و همراهی مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در این زمینه هستیم.

محمودی گفت: با توجه به حجم زیاد بارش برف در چند روز اخیر که در چند سال اخیر کم سابقه بود از اولین ساعات عوامل شهرداری با استفاده از ماشین آلات سنگین و نمک‌پاشی عملیات برف‌روبی را انجام دادند که اگر این اتفاق نمی‌افتاد بدون تردید امروز با مشکلات تردد در سطح شهر روبرو بودیم.

وی ضمن تأکید بر حل مشکلات و کاستی‌های شهرداری از سوی مسئولان استانی و شهری، گفت: امیدواریم با تحقق این امر شاهد اجرای شعار اهر با عنوان “پاکیزه‌ترین، تمیزترین و شیک‌ترین شهر استان” در سال آینده باشیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 550169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.