جشنواره فرهنگی هنری رسانه‌ای پرواز قنقوس آغاز شد

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان گفت: جشنواره فرهنگی هنری رسانه‌ای «پرواز قنقوس» امروز آغاز شد و همه دانش‌آموزان کلاس دهم می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سرهنگ حسین رجب‌پور پیش از ظهر امروز چهارشنبه _۲۹ دی‌ماه_ در خصوص جزئیات جشنواره فرهنگی هنری رسانه‌ای پرواز ققنوس در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سازمان بسیج دانش آموزی در قالب این حوزه در چهار هزار واحد دانش‌آموزی در استان اصفهان در حال فعالیت است و جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر بازدید داشته‌اند که مخاطب سازمان بسیج دانش‌آموزی هستند و این برنامه تنها مختص دانش‌آموزان عضو بسیج و برخوردار از کارت عضویت این سازمان نیست، نگاه ما این است که همه دانش آموزان جامعه هدف بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

برگزاری مرحله اول غیر حضوری اردوی راهیان نور

وی اضافه کرد: فعالیت‌های متفاوتی وجود دارد بخشی فراگیر و بخشی تخصصی بوده و تعدادی از دانش آموزان عضو بسیج دانش‌آموزی است، برای نمونه حرکت فرهنگی راهیان نور یک برنامه و کار عمومی است که امسال توانستیم از ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه مرحله اول این اردوها را به صورت غیرحضوری برگزار کنیم.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان تاکید کرد: دانش آموزان دو روز تمام و هر روز در چهار مرحله آنلاین شده و از برنامه استفاده می‌کردند، قریب به ۴۰ هزار نفر از این برنامه به صورت آنلاین استفاده کردند و بالغ بر دو میلیون و ۱۵۰ هزار نفر نیز به صورت آنلاین از این برنامه بهره‌مند شدند.

سرهنگ رجب‌پور تصریح کرد: در مرحله دوم که قرار است از روز جمعه اول بهمن‌ماه حرکت آن آغاز می‌شود ۴۰ هزار نفر از دانش‌آموزان در استان از این برنامه به صورت غیرحضوری استفاده می‌کنند و برنامه کاملاً به صورت برنامه‌های حضوری انجام می‌شود اما در فضای مجازی است.

وی ادامه داد: نیمی از جمعیت دانش‌آموزان متوسطه دوم در آبان‌ماه از این برنامه استفاده کردند و نیمی از این جمعیت از اول بهمن‌ماه از این برنامه استفاده خواهند کرد، برنامه‌هایی هم خاص جامعه هدف و دانش آموزان بسیج دانش آموزی وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان گفت: هر سال در تابستان به صورت حضوری دوره‌های متمرکز را با عنوان «طرح ولایت» را برای آموزش دانش‌آموزان متوسطه برگزار می‌کردیم که قرار است فرمانده واحد بسیج مدرسه خود باشند، در دو سال کرونا این امکان میسر نبود و در تابستان امسال با نظری که از خود دانش‌آموزان گرفتیم تشکیل شد.

«لشکر سایبری ققنوس»؛ اولین رخداد تشکیلاتی سایبری

سرهنگ رجب‌پور خاطرنشان کرد: با تشکیل این اعضا توانستیم جمعیت را به سه برابر افزایش دهیم و توانستیم «لشکر سایبری ققنوس» تشکیل دادیم که این اتفاق اولین رخداد تشکیلاتی سایبری در کشور بوده است که دانش آموزان با سازماندهی دقیق لشکری بتوانند در این برنامه شرکت کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر یک تیم لشکری سایبری دختر و یک تیم لشگری سایبری پسر داریم که در موضوع‌های مختلف فرهنگی و کنشگری در حال فعالیت هستند، رونمایی جشنواره پرواز ققنوس در راستای همان برنامه است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان اظهار کرد: در جشنواره سایبری متوجه استعدادهای بسیاری خوبی از دانش‌آموزان شدیم که این استعدادها نهفته بود و از آن بی‌خبر بودیم، تصمیم گرفتیم که با آماده کردن بستری امکان دیده شدن دانش‌آموزان را فراهم کنیم، باید نیاز دانش‌آموزان و نیاز مخاطب را شناسایی کنیم.

دیده شدن از نیازهای اصلی دانش آموزان است

سرهنگ رجب‌پور اضافه کرد: در حال حاضر یکی از نیازهای اساس دانش‌آموزان دیده شدن است و اینکه عده‌ای در فضای مجازی به دنبال جمع کردن فالور و مخاطبان بیشتر هستند به همین علت است، اگر این بستر را فراهم کنیم که دانش‌آموزان بتوانند استعدادهای خود را به نمایش بگذارند به طور یقین این اتفاق می‌تواند برای فضای فرهنگی کشور نیز مفید و استفاده لازم را در جهت‌های تربیتی داشته باشند.

وی تاکید کرد: جشنواره فرهنگی، هنری و رسانه‌ای پرواز ققنوس نیز با همین موضوع آغاز شد و تشکل‌های مختلفی هم در این زمینه سازمان بسیج دانش‌آموزی را مساعدت کردند و امیدواریم بتوانیم گامی در جهت رشد و بالندگی استعدادهای دانش‌آموزان برداریم.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان گفت: این جشنواره امروز آغاز شد و همه دانش‌آموزان کلاس دهم می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و به طور یقین آثار فاخری به این جشنواره می‌رسد و فراخوان آن در دهه فجر ارائه می‌شود که در چند مرحله داوری شده و نهایتاً در تیرماه ۱۴۰۱ جشنواره اصلی برگزار خواهد شد.

کد خبر 549844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.