مصوبه تعیین کف‌نرخی بلیط هواپیما لغو شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از لغو مصوبه انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خصوص تعیین کف‌نرخی بلیط هواپیما خبر داد و گفت: هیچ‌کدام از شرکت‌های هواپیمایی مجاز به تعیین کف‌نرخی نیستند.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، میراکبر رضوی، اظهار کرد: در روزهای اخیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با ابلاغ صورتجلسه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی با تعیین کف‌نرخی، حداقل قیمت فروش بلیط در پروازهای داخلی را ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرده بود.

وی افزود: با توجه به مغایرت صورتجلسه فوق با آخرین مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری مبنی بر حذف کف‌نرخی از قیمت بلیط هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری موضوع فوق را پیگیری و بر این اساس، انجمن شرکت‌های هواپیمایی با ارسال نامه خطاب به مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی مصوبه فوق را لغو کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: تمام شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند ضمن حذف کف‌نرخی از قیمت بلیط و اعلام مراتب به تمام کانال‌های فروش و توزیع خود، بلیط پروازهای داخلی را حداکثر تا سقف نرخ تعیین شده به تفکیک مسیرهای پروازی که در تارنمای انجمن شرکت‌های هواپیمایی جهت اطلاع عموم منتشر شده است به فروش برسانند.

وی افزود: هیچ‌کدام از شرکت‌های هواپیمایی مجاز به تعیین کف‌نرخی و یا فروش با قیمت بالاتر از نرخ اعلام شده نیستند و در صورت مشاهده تخطی از مراتب فوق، با متخلفین بر اساس قوانین و مقررات وضع شده برخورد خواهد شد.

کد خبر 549558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.