توضیح درباره ۳ فوتی ناشی از اومیکرون در کشور

سرپرست مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با اشاره به سه فوتی ناشی از کرونا اومیکرون در کشور گفت: این افراد سالمند بوده‌اند و واکسیناسیون خود را به طور کامل (در سه نوبت) انجام نداده بودند.

به گزارش ایمنا، محمد هاشمی از افزایش تعداد مبتلایان به اومیکرون در کشور به یک هزار و ۱۶۲ مورد خبر داد و اظهار کرد: تعداد مبتلایان اومیکرون در مشهد مقدس با ۲۴۹ مورد، افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: متأسفانه در هر یک از شهرهای تبریز، یزد و شهرکرد، شاهد یک فوتی مبتلا به اومیکرون بوده‌ایم و یک مورد بدحال هم در اهواز تحت مراقبت است.

سرپرست مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: افرادی که در شهرهای فوق، جان خود را از دست داده‌اند، سالمند بوده و واکسیناسیون خود را به طور کامل (در سه نوبت) انجام نداده بودند.

وی تاکید کرد: همچنین در سنین بالا امکان وجود عوامل خطر از جمله بیماری‌های مختلف مانند فشار خون بالا و دیابت وجود دارد و همین موضوع ضرورت توجه به هشدارهای بهداشتی را بویژه در این سنین جدی‌تر می‌کند.

هاشمی یادآور شد: اگرچه قدرت مرگ‌باری اومیکرون اندک است و همان‌طورکه مشاهده می‌شود از یک هزار و ۱۶۲ مورد مبتلا، سه نفر جان خود را از دست داده‌اند، اما باید پروتکل‌ها را رعایت و در اسرع وقت نسبت به تکمیل واکسیناسیون اقدام کرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 549136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.