چهار رمان نوجوان از نشر قدر ولایت رونمایی می‌شود

آیین رونمایی و نقد و بررسی چهار رمان‌ نوجوان منتشر شده از سوی نشر قدر ولایت، روز دوشنبه _۲۷ دی‌ماه_ در کتاب‌فروشی به‌نشر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، آئین رونمایی و نقد و بررسی چهار رمان نوجوان خود را با موضوع تاریخ معاصر و زیست مؤمنانه از سوی مؤسسه فرهنگی‌هنری قدر ولایت برگزار می‌کند.

در این مراسم که با همکاری انتشارات قدر ولایت، مجمع ناشران انقلاب اسلامی و فروشگاه به‌نشر تهران برگزار می‌شود، کتاب‌های «تنور دوستی» و «چینی بندزن» به قلم زینب کریمی و «خبر مرگم» به قلم رؤیا سلیمی نقد و بررسی خواهند شد و رمان «دیدار با قبیله مرگ» به قلم الهام امجدیان رونمایی خواهد شد.

در رمان‌های «تنور دوستی» و «چینی بندزن» داستانی درباره حجاب و تأثیر آن بر زندگی روایت می‌شود و در ابتدا برای درک این مسئله در ذهن مخاطب، مقایسه‌ای بین شرایط زندگی زنان مسلمان در ایران با فرانسه انجام داده و به سیاست‌های دولت‌های اروپایی در خصوص جلوگیری از گسترش فرهنگ حجاب اشاره می‌کنند.

شخصیت اصلی رمان «خبر مرگم» نیز یک استاد تاریخ است که یک تیمسار ارتش شاهنشاهی او را می‌رباید و به‌عنوان زندانی، مباحث مهمی را در قالب بحث و گفت‌وگو با تیمسار مطرح می‌کند. بستر زمانی این رمان، دوران حکومت رضاخان پهلوی است.

رمان «دیدار با قبیله مرگ» نیز ماجرای بچه‌های مدرسه کلام مهر است که در دیدار با قبیله مرگ، اتفاقات عجیبی برای آن‌ها می‌افتد. این کتاب را می‌توان تجربه‌ای نو در سبک زندگی دانست که به مؤلفه‌های دوران نوجوانی در ایران در قالب رمان پرداخته است.

آئین رونمایی و نقد و بررسی این چهار رمان نوجوان با حضور مریم جمشیدی، جواد محقق، علی شجاعی صائین، یوسف قوجق، میثم رشیدی مهرآبادی و با معرفی تصویرگر نوجوان، علی عطایی برگزار خواهد شد.

این مراسم روز دوشنبه _۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۰_ از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در کتاب‌فروشی به‌نشر تهران، واقع در خیابان انقلاب، روبه‌روی در اصلی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

منبع: مهر

کد خبر 548884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.