دومین روز هوای پاک در دی‌ماه/۹ ایستگاه در وضعیت سبز

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ جمعه ۲۴ دی‌ماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۴۳ در وضعیت هوای پاک(سبز) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان شهر اصفهان امروز _ جمعه ۲۴ دی‌ماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۴۳ در وضعیت هوای پاک (سبز) ثبت شده است.

ایستگاه احمدآباد با شاخص ۳۹، انقلاب با شاخص ۳۲، جِی با شاخص ۲۳، رهنان با شاخص ۳۲، فرشادی با شاخص ۲۱، فیض با شاخص ۱۷، میرزاطاهر با شاخص ۴۲ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۲۹ در وضعیت هوای پاک (سبز) قرار دارند.

ایستگاه‌های استانداری اصفهان با شاخص ۵۶، باهنر با شاخص ۶۰، پروین با شاخص ۵۳، خرازی با شاخص ۶۹، رودکی با شاخص ۶۲ و کاوه با شاخص ۶۳ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارند.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست همچنین دستگاه شاخص کیفی هوا در ایستگاه مبارکه با شاخص ۳۴، در وضعیت هوای پاک (سبز) است.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن بر روی عدد ۵۳ و ایستگاه سجزی با شاخص ۹۸ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

بر اساس داده‌های ایستگاه‌های پایش دائم کیفیت هوای کلان شهر اصفهان، از ابتدای دی ماه تاکنون، این دومین بار است که کیفیت هوا در وضعیت پاک (سبز) ثبت شده است و نخستین بار، روز ۱۴ دی ماه بود که کیفیت هوای اصفهان در وضعیت سبز قرار گرفت.

کد خبر 548695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.