۱۷ کشته بر اثر حمله پهپادی در اتیوپی

منابع محلی روز سه شنبه اعلام کردند بر اثر حمله پهپادی در شهر "مای سبری" واقع در ایالت تیگرای در کشور اتیوپی، ۱۷ نفر کشته شدند.

به گزارش ایمنا، یک منبع محلی خبر داد: حمله پهپادی در شهر مای سبری باعث کشته شدن ۱۷ کارگر شد که مشغول کار در یک آسیاب بودند.

حمله پهپادی در اتیوپی در حالی انجام شد که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی با "ابی احمد" نخست وزیر اتیوپی در مورد درگیری‌ها در این کشور و فرصت‌های موجود جهت پیشبرد صلح و آشتی ملی گفت و گو کرد.

همچنین آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه خواستار توقف فوری درگیری‌ها در اتیوپی از جمله حملات هوایی شد و از همه طرف‌ها درخواست کرد تا به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی بشردوستانه جهت تسهیل دسترسی به کمک‌های بشردوستانه پایبند باشند.

به گزارش ایمنا، حدود سه هفته پس از اعلام عقب‌نشینی «جبهه آزادی بخش خلق تیگرای» از دو استان همجوار در شمال اتیوپی به منظور نشان دادن حسن نیت به منظور پایان دادن به بحران، رسانه‌ها خبر دادند که در حمله هوایی ارتش اتیوپی به تیگرای ۵۶ نفر کشته و حدود ۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.

از یک سال پیش جنگ میان واحدهای نظامی جبهه آزادی‌بخش خلق (TPLF) منطقه تیگرای و واحدهای دولت مرکزی "ابی احمد"، نخست‌وزیر اتیوپی در جریان است.

به تازگی، دولت آمریکا کشورهای اتیوپی، مالی و گینه را به دلیل تغییر غیرقانونی حکومت و بی‌توجهی به وضعیت حقوق بشر از توافق تجاری خود با کشورهای آفریقایی خارج کرد.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل نیز گزارش کرده که حملات هوایی در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۴ دسامبر در شهرهای «الاماتا»، «کوریم»، «مایشو»، «میکونی» و «میلازات» در جنوب تیگرای علاوه بر خسارت شدید باعث کشته شدن ده‌ها غیر نظامی در منطقه تیگرای اتیوپی شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 548201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.