پرداخت تسهیلات اشتغال برای سربازان دارای گواهینامه مهارت آموزی

رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی، از ایجاد تسهیلات اشتغال برای کارکنان وظیفه منقضی خدمت دارای گواهینامه مهارت آموزی خبر داد.

به گزارش ایمنا، سردار تقی مهری اظهار کرد: برابر تدابیر قرارگاه مهارت آموزی سربازان، سربازان منقضی خدمت سال ۹۷ به بعد که دارای گواهینامه مهارت آموزی هستند، در صورت تأیید طرح آنان توسط مراجع مربوطه، می‌توانند از تسهیلات بانکی بهره مند شوند.

وی افزود: سربازان ماهر منقضی خدمت ساکن تهران برای بهره‌مندی از تسهیلات فوق می‌توانند فرم مربوطه را دریافت و پس از تکمیل آن در روزهای سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر به دبیرخانه کارگروه تهران مستقر در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی خیابان سهروردی شمالی بالاتر از خیابان شهید بهشتی، خیابان هویزه غربی، نبش خیابان مرغاب مراجعه و تحویل دهند همچنین متقاضیان در صورت سوال و هرگونه ابهام می‌توانند با شماره ۸۸۷۴۲۹۴۱ تماس بگیرند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی ادامه داد: سربازان منقضی خدمت ساکن حومه تهران به معاونت‌های وظیفه عمومی واقع در شهرستان‌های ورامین و شهریار مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: متقاضیان سایر استان‌های کشور برای بهره‌مندی از تسهیلات فوق به معاونت وظیفه عمومی استان و یا استانداری مراجعه کنند.

سردار مهری گفت: همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته، سربازان منقضی خدمت سال‌های ۹۶ و قبل از آن نیز در اولویت دریافت تسهیلات مشاغل خانگی قرار می‌گیرند و با ثبت‌نام در سامانه "مشاغل خانگی" و تکمیل فرم مربوطه، می‌توانند از تسهیلات مشاغل خانگی بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: طرح پیشنهادی این گروه از طریق کمیته فنی مشاغل متناسب با دستگاه‌های اجرایی مانند جهاد کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت، میراث فرهنگ و گردشگری بررسی و در صورتیکه طرح تأیید شود برای اموری از جمله توانمندسازی متقاضی، مشاوره، استعدادسنجی، آموزش، ارتقای کمی و کیفی محصولات و شناخت بازار، طرح به جهاد دانشگاهی ارسال می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی عنوان کرد: در مرحله بعدی طرح برای صدور مجوز به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مربوطه ارسال و مدارک برای اخذ تسهیلات به بانک ارسال و متقاضی به بانک معرفی می‌شود.

وی تصریح کرد: ثبت نام و بررسی طرح از طریق سامانه مشاغل خانگی و به صورت غیر حضوری انجام می‌شود و در صورت نیاز به اصلاح طرح یا مدارک از طریق پیامک در سامانه مذکور به متقاضی اطلاع رسانی می‌شود.

سردار مهری گفت: متقاضیان ۱۰ روز پس از ثبت نام می‌توانند با ارائه کد رهگیری در سامانه مشاغل خانگی از روند کار مطلع شوند.

وی خاطرنشان کرد: مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام‌رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

منبع: مهر
کد خبر 548031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.