اعطای تسهیلات نوسازی به تاکسی‌های فرسوده تهران

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران از نوسازی بیش از سه هزار و ۵۰۰ تاکسی از ابتدای سال‌جاری خبر داد.

به گزارش ایمنا، علی محتشمی‌پور اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد دو هزار و ۸۴۶ متقاضی با استفاده از تسهیلات بانکی اقدام به نوسازی ناوگان فرسوده و تعداد ۸۳۶ متقاضی نیز به صورت نقدی خودروی جایگزین خود را گرفته و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت پذیرفته بیش از دو هزار و ۱۰۰ متقاضی نیز پس از تکمیل پرونده بانکی خود تا پایان سال‌جاری و یا ابتدای سال آتی خودرو دریافت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تاکسیرانان به دو شیوه نقدی و روش استفاده از تسهیلات ۹۰ میلیون تومانی صندوق کار آفرینی امید می‌توانند نسبت به آغاز فرآیند نوسازی خود اقدام کنند.

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی تهران با تشریح جزئیات استفاده از طرح نقدی، تصریح کرد: در این طرح متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه نوسازی ناوگان توسط شرکت‌ها در دفاتر هماهنگی نسبت به ارائه درخواست خرید خودرو به صورت نقدی اقدام می‌کنند. پس از صدور کد رهگیری و دریافت پیش فاکتور از نمایندگی‌های شرکت ایران خودرو نیز اقدام به واریز وجه کرده و این در حالی است که تا زمان تحویل خودروی جایگزین می‌توانند با تاکسی فرسوده خود فعالیت کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر استفاده از تسهیلات بانکی نوسازی ناوگان، فقط شامل متقاضیانی می‌شود که نسبت به واریز آورده اولیه خود تا تاریخ ۱۵ آذرماه سال جاری اقدام کرده‌اند.

محتشمی‌پور با بیان اینکه طرح نوسازی ناوگان به صورت کلید به کلید اجرا می‌شود، گفت: در این طرح پس از اعلام نمایندگی‌های خودرو ساز، متقاضیان نسبت به تحویل خودروی فرسوده به مراکز اسقاط اقدام و ارزش گواهی اسقاط و لاشه خودروی خود را نیز مطابق با قیمت‌های اعلام شده نسبت به نوع خودرو از مراکز اسقاط دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تاکسیرانان در همان روز می‌توانند با مراجعه به محل نمایندگی ایران خودرو نسبت به دریافت خودروی جایگزین اقدام کنند، از ایجاد امکان ویژه برای تاکسیرانانی که خودروی آنها دارای فرسودگی بالا بوده و امکان فعالیت با آن را ندارند خبر داد و اظهار کرد: این تاکسیرانان می‌تواند درخواست نوسازی تاکسی خود را زودتر از موعد مقرر به مراکز اسقاط اعلام کنند، اما این گروه از افراد تا زمان تحویل خودروی جایگزین امکان فعالیت نخواهند داشت.

منبع: ایلنا

کد خبر 547918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.