وزیر ورزش: استقلال و پرسپولیس هنوز حذف نشده‌اند!

وزیر ورزش و جوانان می‌گوید هنوز شش روز از فرصت باشگاه های ایرانی برای تجدیدنظرخواهی در AFC باقی مانده است.

به گزارش ایمنا، موضوع حذف سرخابی‌های فوتبال ایران از لیگ قهرمانان آسیا بحث داغ روزهای گذشته بوده است. حتی در جلسه روز گذشته هیأت دولت نیز این موضوع مورد سوال از حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان قرار گرفت.

سجادی در گفت و گو با برخی وزرای دیگر در این خصوص اینگونه توضیح داد: «انشاالله که حذف نمی‌شوند. ما هنوز امیدواریم. تقریباً شش روز دیگر از فرصت استیناف خواهی باقی مانده، ما به عنوان عضو AFC، از کنفدراسیون فوتبال آسیا مهلت سه ماهه را دریافت کردیم. هنوز این مهلت تمام نشده و باشگاه‌ها با تمام تلاش خود تکالیفی که از سال ۲۰۱۶ باقی مانده، انجام می‌دهند.»

وی ادامه داد: «دو باشگاه ما شروع به تکمیل مدارک کرده‌اند. گل‌گهر هم هست که ایراد گرفتند یک بدهی اش را ۸ روز دیر پرداخت کرده است. پرسپولیس و استقلال تا پایان دی مهلت تکمیل مدارک داشتند. یک دفعه ضرب الاجل پنج روزه آمد از شرکتی که بحث حرفه‌ای را دنبال می‌کند.طرف حساب ما اصلاً AFC نیست. »

وزیر ورزش با اشاره به سختگیری به کشورهای دیگر تاکید کرد: «کلیه باشگاه‌های چین حذف شدند. عربستان ۱۰ درخواست داشته، سه درخواست رد شده است.»

سجادی در ادامه افزود: «ابهام ما این است که چرا مهلتی که به باشگاه‌های ایرانی داده شد، نادیده گرفته شده و به یکباره این شوک را به هواداران ما وارد کرده‌اند. اینها را پیگیری می‌کنیم تا انشاالله به نتیجه برسد.»

وی صحبت‌هایش را با این جمله به پایان برد: «مالکیت مشترک هم در حال برطرف شدن است.»

باید دید در دفاعیه جدیدی که باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و گل گهر به AFC ارسال می‌کنند آیا شانسی برای بازگشت سرخابی‌ها به لیگ قهرمانان وجود خواهد داشت یا خیر.

منبع: ورزش سه

کد خبر 547847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.