درخواست اعتبار ویژه برای مدارس دچار پدیده فرونشست زمین/تعداد بسیار مدارس دو شیفت در اصفهان

سرپرست جدید اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان گفت: تنها در دو ناحیه در مرکز استان تعداد زیادی مدرسه دو شیفت داریم، درخواست اعتبار ویژه برای مدارسی داریم که با پدیده فرونشست زمین روبرو شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، داریوش ورناصری، معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور در تودیع و معارفه سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم میربد، مدیر پیشین این اداره، از زحمات مهندس میرپور که با تلاش‌های شبانه‌روزی خود باعث شد این اداره کل دچار افت و رکود نشود قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه بدون کمک خیران امکان تحقق اهداف آموزش و پرورش در زمینه فضاهای آموزشی ممکن نیست، افزود: اصفهان یکی از استان‌های ویژه در زمینه معماری بوده و هست به برخی استان‌ها پیشنهاد می‌کنم بازدیدی از پروژه‌های اصفهان به دلیل معماری و کیفیت اجرای پروژه‌ها داشته باشند و از اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان می‌خواهم این کیفیت را حفظ کنند.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه بیشتر استان‌ها از توجه به نظام فنی فضا غافل هستند، تصریح کرد: متأسفانه به زیرنظام‌ها کمتر توجه شده است و درخواست می‌کنم حتماً این موضوع در دستور کار استان قرار گیرد، همچنین پروژه‌های تحویلی در دهه فجر پیگیری شود چون یک روز هم زودتر مدرسه تحویل آموزش و پرورش شود، دانش‌آموزان یک روز بیشتر از مدرسه استفاده خواهند کرد.

ورناصری با تاکید بر اینکه بدون تعامل با بخش‌های مختلف امکان ندارد کاری از پیش رود، گفت: باید تلاش کنیم استان اصفهان شاخصه‌های خود را در سطح کشور حفظ کند.

تعامل با خیران مدرسه‌ساز و شکل‌گیری مثلث سه‌گانه

در ادامه این مراسم سیدمحمد میرپور، سرپرست سابق اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان در این مراسم، با قدردانی از همراهی کارکنان اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان اصفهان، اظهار کرد: پس از فوت مرحوم میربد، با توجه به جایگاه اداره کل نوسازی مدارس و با پیشنهاد آقایان رخشانی‌مهر و اعتدادی قرار شد مدت کوتاهی با عنوان سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان با حفظ سمتم در آموزش و پرورش در این حوزه انجام وظیفه کنم.

وی افزود: از ابتدای پیشنهاد این مسئولیت به آقای رخشانی‌مهر اعلام کردم با توجه به پایان زمان خدمت و نزدیک شدن به زمان بازنشستگی این فرایند باید کوتاه باشد تا بتوانم انجام وظیفه کنم. در این مدت کوتاه آنچه در توان داشتم با برنامه‌ریزی کوتاه مدت برای این حوزه انجام دادم و در همین مدت کوتاه تعامل خوبی با خیران مدرسه‌ساز داشتیم و مثلث سه‌گانه اداره کل نوسازی مدارس، اداره کل آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز به خوبی شکل گرفت.

میرپور مهمترین موضوع را جذب اعتبارات سال ۹۹ عنوان کرد و افزود: اقدام بعدی پیش‌بینی اعتبارات ۱۴۰۰ بود که اجرایی کردن این اعتبارات در دستور کار قرار گرفت، همچنین آماده سازی پروژه‌های تحویلی مهرماه پیگیری شد تا پروژه‌های جدید در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد و برنامه‌ریزی پروژه‌های بهمن ماه نیز انجام شد.

سرپرست سابق اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان هماهنگی با ستاد، تشکیل جلسات و کارگروه‌های مختلف، جلسات مدیریتی در سطح استان، پیگیری امور اعتبارات، نقدینگی و مسائل مرتبط با امور جاری اداره کل را از اقدامات این مدت برشمرد و افزود: به دلیل محدودیت زمان مسئولیت به مباحث میان مدت و بلندمدت نپرداختم و جا دارد از حوزه‌های مختلف اداره کل نوسازی مدارس قدردانی کنم.

وی با تاکید بر اهمیت جایگاه مجمع خیرین مدرسه ساز در اداره کل نوسازی مدارس، گفت: مجمع خیرین را به عنوان همکار در اداره کل می‌شناسیم و امروز آنها از اداره کل حمایت می‌کنند.

تعداد بسیار مدارس دو شیفت در اصفهان

در ادامه مجید نسیمی، سرپرست جدید اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان نیز در این مراسم با قدردانی از زحمات مهندس میرپور، گفت: اصفهان از لحاظ فضای آموزشی و پرورشی یک استان محروم است.

وی افزود: تنها در دو ناحیه در مرکز استان تعداد زیادی مدرسه دو شیفت داریم.

سرپرست جدید اداره کل نوسازی مدارس استان با بیان اینکه با غیرحضوری بودن مدارس به خاطر شیوع کرونا نگرانی‌ها کمتر بود، گفت: تعدادی مدرسه داریم که به دلیل آسیب دیدن جدی دستور تخلیه دادیم و چاره‌ای جز تخلیه برای آنها نداریم.

وی با تاکید بر اهمیت نگاه ویژه به استان اصفهان، گفت: درخواست اعتبار ویژه برای مدارسی داریم که با پدیده فرونشست زمین روبه‌رو شده‌اند.

نسیمی خاطرنشان کرد: با تورمی که سالیانه داشته‌ایم مبلغی که به حقوق کارمندان اضافه شده که متناسب با تورم واقعی نبوده و روز به روز همکاران ما دچار مشکل شده‌اند، در حالی که همکارانی بازنشسته شده‌اند و نیرویی جایگزین آنها نشده است و فشار مضاعف کار به همکاران ما وارد شده است که درخواست می‌کنم این موضوع نیز مورد توجه قرار گیرد.

لزوم تعامل نوسازی مدارس با آموزش و پرورش

محمد اعتدادی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با گرامیداشت یاد مرحوم میربد، مدیرکل سابق نوسازی مدارس استان، گفت: در چند هفته گذشته چندین مرتبه با آقای رخشانی مهر صحبت کردم چون در هفت ماه گذشته به ما سخت گذشت. حجم کار آموزش و پرورش زیاد است و مهندس میرپور هم پای تعهد خود هست و برای هر دو اداره کل وقت می‌گذاشت.

وی ابراز امیدواری کرد: سرپرست جدید اداره کل نوسازی مدارس استان نیز مسیر تعامل اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان را ادامه دهد که اگر این تعامل نباشد هر دو دستگاه در زمینه فضاهای آموزشی با مشکل مواجه می‌شوند.

ملااحمدی، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان نیز با قدردانی از زحمات مهندس میرپور، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار ستاد بزرگداشت شهید سلیمانی به دو خصلت صداقت و اخلاص ایشان اشاره کردند که شهادت می‌دهم این دو صفت نیز در مهندس میرپور وجود دارد و مدیر پرکار و مخلصی است که تمام وقت خود را در خدمت آموزش و پرورش قرار داده است. حسن بزرگ مدیران نوسازی و نقطه روشن در پرونده آنها ارتباط با انسان‌های آسمانی از جنس خیران است که امیدوارم برکتی برای استان اصفهان و کشور عزیزمان باشند.

وی با بیان اینکه امروز پروژه‌های خیرساز در نوبت تهیه نقشه محاسبات، تأسیسات یا طراحی قرار دارد، گفت: امیدوارم این پروژه‌ها سرعت عمل بیشتری بگیرد. ضمن اینکه با توجه به افزایش قیمت‌ها، برآوردها برای مناقصه پروژه‌های خیرساز با سرعت بیشتری انجام شود.

ملااحمدی درخواست کرد: پروژه‌های خیرسازی که خیر تعهدات خود را انجام داده است اما تعهدات بخش دولتی مانده است، در دستور کار قرار گیرد.

حسن اکلیلی، بازیگر پیشکسوت و سفیر مدرسه سازی استان اصفهان با اشاره به جایگاه خطیر آموزش و پرورش، گفت: افراد مؤثر جامعه بیشتر مدیران آموزش و پرورش هستند و هرکسی در هر جایگاهی در آموزش و پرورش که حضور دارد و خدمت می‌کند نامدار و ماندگار خواهد بود.

کد خبر 547755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.