امدادرسانی به ۲۳۹ آسیب دیده در ۶۵ حادثه دی‌ماه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از امدادرسانی به ۲۳۹ آسیب‌دیده ناشی از ۶۵ حادثه به وسیله ۷۶ تیم عملیاتی این جمعیت در هفته دوم دی‌ماه خبر داد.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: پوشش امدادی ۶۵ حادثه در هفته قبلی انجام شده است و ۲۳۹ آسیب‌دیده ناشی حادثه در این مدت از خدمات امدادی هلال‌احمر استان اصفهان بهره‌مند شدند و حوادث جاده‌ای با ۳۲ حادثه همچنان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی در مورد حوادث تحت پوشش این جمعیت از روز شنبه ۱۱ دی تا جمعه ۱۷ دی‌ماه، اضافه کرد: در این بازه زمانی ۳۲ حادثه جاده‌ای، ۱۵ خدمات حضوری، شش حادثه شهری، چهار حادثه کوهستان، دو حادثه صنعتی و کارگاهی و یک مورد خدمات مناسبتی به وسیله نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر استان پوشش داده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد: تعداد نجات یافتگان در امدادرسانی به حوادث رخ داده ۴۸ نفر بودند که از این تعداد ۳۰ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند و ۱۸ نفر خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

فعالیت ۲۰۴ نفر در ۷۶ تیم عملیاتی

کریمی تصریح کرد: ۲۰۴ نفر نیروی عملیاتی نجاتگر و امدادگر این جمعیت در قالب ۷۶ تیم عملیاتی با به‌کارگیری ۵۴ دستگاه خودروی امدادی و همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در تعداد عملیات یاد شده فعالیت داشتند و در این مدت شش مورد عملیات رهاسازی به وسیله نیروهای هلال احمر استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مردم به ویژه شهروندان تقاضا می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

کد خبر 547329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.