پرداخت هزینه درمان ناباروری تا ۳ نوبت در سال توسط بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه توجه به استانداردهای درمانی در خدمات ناباروری اولویت بیمه سلامت است، گفت: بیمه سلامت تا پایان سال جاری تمام هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و زوجین می‌توانند با ارائه فاکتور نسبت به دریافت هزینه‌های پرداختی از ابتدای سال نیز اقدام کنند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، محمد مهدی ناصحی، اظهار کرد: ارائه خدمات ناباروری از سال گذشته در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده و برای امسال ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خدمات ناباروری در نظر گرفته شد.

وی افزود: از دو ماه پیش تاکنون بیمه سلامت به صورت فعال با مراکز ارائه دهنده خدمت در خصوص درمان زوجین نابارور قرارداد جدید منعقد کرده یا قراردادهای گذشته مجدد تمدید شده است، لذا درصد بالایی از این خدمات تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه هزینه‌های درمان ناباروری تا سه نوبت در سال پرداخت می‌شود، تصریح کرد: بیمه سلامت تا پایان سال جاری تمام هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و زوجین می‌توانند با ارائه فاکتور نسبت به دریافت هزینه‌های پرداختی از ابتدای سال نیز اقدام کنند.

وی تاکید کرد: اطلاع‌رسانی کافی در این زمینه انجام شده و این فرصت برای همکاری مراکز درمانی دولتی و خصوصی با سازمان بیمه سلامت در درمان ناباروری فراهم است، از این رو هیچ نگرانی وجود نداشته و بیمه سلامت از تمام ظرفیت خود برای ارائه خدمات با کیفیت به زوجین نابارور استفاده می‌کند.

ناصحی در خاتمه، اظهار کرد: بر اساس آمار ۴.۵ میلیون زوج نابارور در کشور زندگی می‌کنند که عمده این افراد در تهران خدمات را دریافت می‌کنند، بیمه سلامت و سازمان تأمین اجتماعی با توجه به استانداردهای تعریف شده خدمات را ارائه می‌دهند.

کد خبر 547280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.