خرید تضمینی ۵۸ هزار تن سیب صنعتی از باغداران

سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: ۵۸ هزار تن سیب صنعتی به ارزش ۶۸۰ میلیارد ریال از باغداران و تولیدکنندگان خریداری‌ شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران (پات)، سعید امید در خصوص پرداخت آخرین وضعیت مطالبات خرید تضمینی سیب درختی درجه سه در کشور اظهار کرد: در مجموع مقدار ۵۸ هزار تن سیب صنعتی از شش استان کشور خریداری شده است.

وی افزود: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت و در اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی در چهارم مهرماه سال جاری، خرید تضمینی سیب‌درختی درجه سه (صنعتی) توسط سازمان تعاون روستایی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، فارس و اصفهان آغاز و تا پایان مهرماه ادامه یافت.

سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به استقبال تولیدکنندگان و باغداران برای خرید تضمینی سیب‌درختی درجه سه توسط تعاون روستایی، گفت: بر اساس درخواست اعضای کارگروه شش استان و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، مهلت خرید تضمینی سیب‌درختی درجه سه تا تاریخ ۱۰ آبان ماه تمدید شد.

به گفته امید، با توجه به روند افزایش تحویل سیب به مراکز خرید در استان‌های مذکور، برای بار دوم درخواست تمدید زمان خرید تا تاریخ ۲۰ آبان برای استان کهگیلویه و بویراحمد و تا تاریخ ۱۵ آبان برای استان اصفهان تمدید شد.

تسویه باقیمانده طلب باغداران استان آذربایجان غربی تا پایان هفته

وی با بیان اینکه مقدار ۵۸ هزار تن سیب صنعتی به ارزش ۶۸۰ میلیارد ریال از باغداران و تولیدکنندگان خریداری‌شد، خاطرنشان کرد: این میزان خرید در سطح ۶ استان و ۲۲ شهرستان و ۴۴ مراکز خرید انجام شده است.

سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تصریح کرد: تاکنون مبلغ ۶۷۳ میلیارد ریال از مطالبات باغداران پرداخت و طلب پنج استان کشور کلاً تسویه شده و مبلغ هفت میلیارد ریال باقیمانده طلب استان آذربایجان غربی بوده که تا پایان همین هفته پرداخت و تسویه خواهد شد.

کد خبر 546242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.