فعالیت سامانه بارشی تا روز سه‌شنبه/گذر موج بارشی دیگر از چهارشنبه

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: فعالیت سامانه بارشی بر روی استان تا اوایل روز سه‌شنبه خواهد بود و از روز چهارشنبه با گذر یک موج ضعیف شرایط برای بارش به ویژه در مناطق غربی استان به شکل باران و برف فراهم است.

ابراهیم هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر ادامه فعالیت سامانه بارشی طی امروز و تا اوایل روز سه‌شنبه بر روی استان است، بر این اساس طی این مدت آسمان در اکثر مناطق نیمه ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود.

وی افزود: در ۲۴ آینده بارش باران و برف در نیمه شمالی استان و با شدت کمتر در دیگر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه با گذر یک موج ضعیف دوباره شرایط برای بارش به ویژه در مناطق غربی استان به شکل باران و برف فراهم است و در دیگر مناطق استان بارش‌ها به صورت پراکنده و به صورت برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: مه آلودگی در ساعات اولیه روز در اکثر مناطق موجب کاهش دید و اختلال در تردد در محورهای استان‌های مجاور می‌شود.

هنرمند با بیان اینکه بیشینه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده یک تا سه درجه افزایش و کمینه دمای فردا یک تا دو درجه کاهش خواهد داشت، تصریح کرد: دمای هوای شهر اصفهان در گرم‌ترین زمان به ۱۴ درجه می‌رسد و کمینه دمای فردا نیز به منفی یک درجه خواهد رسید؛ گرم‌ترین نقطه استان خور و بیابانک با ۱۵ درجه و سردترین نقطه بوئین و میاندشت با منفی هفت درجه خواهد بود.

وی به میزان بارش‌ها در ۲۴ ساعت آینده اشاره کرد و گفت: اصفهان ۱.۸ میلی‌متر، اردستان ۱.۵ میلی‌متر، آران ۰.۳ میلی‌متر، بادرود ۱ میلی‌متر، بوئین و میاندشت ۴.۸ میلی‌متر، چادگان ۲.۴ میلی‌متر باران و یک سانتی‌متر برف، چوپانان ۰.۷، خوانسار ۱.۹ و یک سانتی‌متر برف، خور و بیابانک ۰.۸، داران ۵.۵ میلی‌متر باران و ۶ سانتی‌متر برف، دهاقان ۲.۹ میلی‌متر، دهق ۰.۷، زرین شهر ۵.۶ میلی‌متر، سمیرم ۱۵.۳ میلی‌متر و ۱۹ سانتی‌متر برف، شهرضا ۷.۱، فرودگاه ۰.۴، فریدون شهر ۷.۶ و ۸ سانتیمتر برف، کبوترآباد ۱.۶ میلی‌متر، گلپایگان ۱.۳، مبارکه ۶.۲، میمه ۲.۷ و یک سانتی‌متر برف، نائین ۱.۹ میلی‌متر، نجف آباد ۱.۳ میلی‌متر، نطنز ۰.۱ میلی‌متر و ورزنه ۵.۵ میلی‌متر بارش داشته‌اند.

کد خبر 546234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.