بهترین شهرهای دوستدار طبیعت جهان در سال ۲۰۲۲

نیویورک در ایالات متحده آمریکا، برلین آلمان، مادرید اسپانیا و سان‌فرانسیسکو در کالیفرنیای آمریکا بهترین شهرهای دوستدار محیط زیست در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، گسترش ویروس کرونا نقش بشر بر محیط زیست را به تصویر کشید و محدودیت‌های اعمال شده برای مهار این بیماری نشان داد که می‌توان بزرگترین بحران‌های قرن یعنی آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی را به خوبی مدیریت کرد. سفرهای شهرنشینان به خارج از قلمرو سکونت خود طی این دوران استرس‌زا محدود شد و آن‌ها را به کاوش در مورد محیط زندگی خود سوق داد. در نتیجه این امر، گرایش بشر به زندگی در مناطق دوستدار محیط زیست افزایش یافت و اغلب شهرهای جهان سبزتر از قبل شد. در ادامه به معرفی شهرهایی از جهان پرداخته می‌شود که بر اساس پیش‌بینی‌ها جایگاه سبزترین نقاط دنیا در سال ۲۰۲۲ را از آن خود خواهد کرد.

نیویورک در ایالات متحده آمریکا

نیویورک از معروف‌ترین شهرهای ایالات متحده آمریکا، آمریکای شمالی و جهان به شمار می‌رود که به واسطه چشم‌اندازهای زیبا، معماری بی‌نظیر، فرهنگ غنی و ویژگی‌های بسیار دیگر به محبوبیت در سراسر دنیا دست یافته است. علاوه بر این، شهر به علت پایداری و دوستدار محیط زیست بودن به شهرت جهانی میان افراد خواهان شهرهای سبز نائل شده و این در حالی است که گسترش ویروس کرونا بر شدت وجود این ویژگی در آن افزوده است. تا کنون برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی در شهر پیاده شده که به کسب جایگاه برتر شهرهای سبز جهان منجر شده است. از مهم‌ترین این اقدامات می‌توان به تلاش برای کاهش انتشار کربن به شیوه‌های خلاقانه اشاره کرد که نقش مهمی در به حداقل رساندن آلودگی شهر ایفا کرده است. علاوه بر این به صفر رساندن تولید ضایعات از دیگر نوآوری‌هایی به شمار می‌رود که توسط مدیران شهر برای بهبود کیفیت زندگی در آن پیاده شده است.

بهترین شهرهای دوستدار طبیعت جهان در سال 2022

برلین در آلمان

برلین، پایتخت و بزرگترین شهر آلمان از مشهورترین شهرهای دنیا به شمار می‌رود که حدود سه میلیون و ۴۷۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است. مدیران آلمانی نه تنها در برلین بلکه در سایر شهرهای آلمان، طی چند دهه اخیر به شدت تلاش کرده‌اند خودکار آمدی را در مناطق خود پیاده کنند که خوشبختانه دسترسی به این هدف در پایتخت تقریباً امکان‌پذیر شده است.

در واقع، یکی از اهداف مدیران برلین، جایگزین کردن خودروهای گازسوز با نوع الکتریکی آن‌ها تا سال ۲۰۳۰ بوده که به بخش اعظمی از موفقیت در این زمینه نائل شده است. علاوه بر این، برنامه‌ریزان شهر برای گسترش هر چه بیشتر زیرساخت‌های پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری تلاش کرده و توانسته‌اند برلین را به یکی از شهرهای دوستدار دوچرخه‌سواری در جهان تبدیل کنند.

بهترین شهرهای دوستدار طبیعت جهان در سال 2022

مادرید در اسپانیا

آنچه ممکن است از شنیدن نام مادرید، پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا به ذهن همگان برسد، تیم بسیار قدرتمند فوتبال آن است. مادرید پایتخت تیم فوتبال رئال مادرید است ضمن اینکه در لیست سبزترین شهرهای کره خاکی نیز قرار دارد. مدیران شهر بیش از هر چیز دیگر بر زیرساخت‌های شهر سرمایه‌گذاری می‌کنند و این در حالی است که پوشش‌های سبز سراسر مادرید را فرا گرفته و بر جذابیت معماری آن افزوده است.

شهروندان پایتخت اسپانیا از اهمیت بهبود کیفیت هوای شهر آگاه هستند و هر یک به سهم خود اقداماتی در این راستا اعمال می‌کنند تا مادرید را به یکی از زیست پذیر تر ین شهرهای جهان تبدیل کنند. جالب است بدانید که اغلب فعالیت‌های تفریحی در پایتخت اسپانیا به صورت خودکار آمد و با استفاده از انرژی تجدیدپذیر انجام می‌شود که این اقدام به سهم خود در کاهش آلاینده‌های هوا نقش مهمی ایفا کرده است. سفرهای آبی به وسیله قایق‌ها یا کشتی‌هایی که انرژی خود را از خورشید می‌گیرد از مهم‌ترین تفریحات سالم شهر به حساب می‌آید چرا که انتشار کربن از آن‌ها صفر است.

بهترین شهرهای دوستدار طبیعت جهان در سال 2022

سان‌فرانسیسکو در کالیفرنیای آمریکا

شهر کالیفرنیایی سان‌فرانسیسکو در حال حاضر ششمین شهر دوستدار محیط زیست به شمار می‌رود که حدود ۸۶۰ هزار ساکن آن، سبک زندگی پایدار و مقرون به صرفه را اتخاذ کرده‌اند ضمن اینکه تمرکز مدیران برای افزایش پایداری شهر، هر چه بیشتر بر انرژی تجدیدپذیر معطوف شده است.

مدیران سان‌فرانسیسکو پیشرو شهرهای جهان و آمریکا در ممنوعیت تولید بطری‌های پلاستیکی آب به حساب می‌آیند که اخیراً از پایان دادن به تولید کیسه‌های بسته بندی پلاستیکی در شهر نیز خبر داده‌اند.

برنامه‌ریزان شهر از بهبود هر چه بیشتر کیفیت زندگی برای شهروندان و گردشگران در آینده نزدیک خبر داده و مدعی شده‌اند کارگاه‌های آموزشی متعددی برای آگاه‌سازی شهروندان از مدیریت ضایعات برگزار خواهند کرد.

بهترین شهرهای دوستدار طبیعت جهان در سال 2022

کد خبر 546153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.