رهاسازی ۲۰۰ گونه جانوری از ابتدای سال جاری

۲۰۰ گونه جانوری طی مراحل مختلفاز ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون از طریق مرکز تیمار حیات‌وحش پارک طبیعت پردیسان به طبیعت بازگردانده شده‌اند.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، کلینیک حیات‌وحش پارک طبیعت پردیسان با اهداف تعیین شده مبنی بر درمان، بازپروری و بازگشت به طبیعت گونه‌های آسیب دیده و بیمار، هفته گذشته تعداد ۲۵ جانور وحشی شامل یک قلاده روباه و ۲۴ قطعه پرنده از انواع عقاب طلایی، عقاب صحرایی، کورکور سیاه، سارگپه معمولی، شاه‌بوف، جغد انبار و جغد کوچک را پس از درمان و بازپروری به آغوش طبیعت برگرداند.

با اقدامات انجام شده در مرکز تیمار حیات‌وحش پارک طبیعت پردیسان، تاکنون تعداد ۲۰۰ گونه جانوری در مراحل مختلف در سال ۱۴۰۰ از طریق این مرکز این دفتر با رعایت پروتکل‌های دامپزشکی حیات وحش به طبیعت بازگردانده شده است که تمامی گونه‌های درمان شده با حلقه‌های مناسب علامت‌گذاری شدند.

رهاسازی ۲۰۰ گونه جانوری از ابتدای سال جاری

با شروع فصل زمستان، چهارمین مرحله رهاسازی گونه‌های بازپروری شده و آخرین برنامه کلینیک حیات وحش پارک طبیعت پردیسان برای رهاسازی جانوران آماده بازگشت به طبیعت در سال جاری بوده است.

رعایت ملاحظات تخصصی زیست محیطی از جمله تغذیه مناسب جانوران به‌ویژه در روزهای پیش از رهاسازی، انتخاب زمان و محل مناسب برای اجرای برنامه بازگشت به طبیعت از جهت موقعیت مکانی، توپوگرافی و عوارض طبیعی منطقه همچنین شرایط مناسب آب و هوایی در روز اجرای برنامه، علامت‌گذاری جانوران و حمل آن‌ها به شیوه اصولی تا محل رهاسازی از ضرورت‌های اجرای برنامه‌های رهاسازی جانوران وحشی در طبیعت است.

کد خبر 545984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.