بارش شدید برف جاده کرج - چالوس را لغزنده کرده است

کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرز از بارش شدید برف در جاده کرج - چالوس در محدوده این استان سبب لغزندگی این مسیر شده است.

به گزارش ایمنا، سروان مسعود خانجانی اظهار کرد: اکنون بارش شدید برف از محدوده دیزین تا کندوان آغاز شده و بقیه محور نیز شاهد بارش باران هستیم.

وی افزود: اکنون جاده ماهدشت - اشتهارد نیز به علت بارش باران لغزنده شده است، با توجه به لغزنده بودن سطح معابر رانندگان با احتیاط بیشتری حرکت کنند.

کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرز تاکید کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ، تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه‌های پلیس راه به رانندگان جاده‌های کوهستانی البرز است.

وی گفت: رانندگان همچنین رعایت فاصله طولی وسیله نقلیه، عدم تغییر مسیر ناگهانی در محدوده آزادراهی و روشن کردن چراغ مه شکن در موقع مه آلود بودن هوا را مد نظر قرار دهند.

آرش بهاروند احمدی مدیرکل هواشناسی استان البرز نیز پیش‌تر اعلام کرد که با توجه به ورود سامانه سرد بارشی از فردا یکشنبه به استان، هشدار سطح زرد برای مناطق مختلف البرز صادر شده است.

وی افزود: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از گذر موج بارشی ضعیف و سرد از منطقه البرز مرکزی می‌باشد که به تناوب از فردا یکشنبه تا عصر چهارشنبه هفته جاری در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی بارش ساعتی و پراکنده برف و باران شاهد خواهیم بود.

استان البرز دارای یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده‌ای کشور مربوط به راه‌های این استان می‌باشد. جاده گردشگری کرج - چالوس به مسافت ۱۶۰ کیلومتر نیمی از آن در البرز و مابقی در حوزه جغرافیایی استان مازندران قرار دارد.

منبع: ایرنا

کد خبر 545934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.