ورود سامانه بارشی به کشور از امشب

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: امشب با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در برخی استان‌ها بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایمنا، صادق ضیائیان اظهار کرد: امشب با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در برخی مناطق استان‌های خوزستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، نیمه جنوبی اصفهان، یزد، فارس، کرمان، بوشهر، هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در ارتفاعات هم بارش برف انتظار داریم.

وی افزود: روز پنجشنبه علاوه بر این مناطق در خراسان‌جنوبی و برخی نقاط از غرب کشور هم بارش رخ خواهد داد. در این روز در جزایر خلیج‌فارس، شمال بوشهر، جنوب خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال شرق فارس و جنوب سیستان‌وبلوچستان بارش شدت خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی تصریح کرد: امشب و پنجشنبه پایداری هوا در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور ادامه دارد و در شهرهای تهران، البرز و مشهد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

وی اظهار کرد: روز جمعه در برخی مناطق غرب، جنوب غرب، جنوب و مرکز بارش پراکنده رخ خواهد داد و گستره فعالیت سامانه در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان‌وبلوچستان، خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی و شرق یزد است.

ضیاییان خاطرنشان کرد: همچنین روز جمعه فعالیت سامانه در شرق هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمال شرق یزد است و در لرستان، اصفهان، شمال استان‌های فارس و اصفهان بارش پراکنده رخ می‌دهد و بعد از ظهر سامانه به تدریج از شرق کشور خارج می‌شود.

این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: روز شنبه در برخی مناطق بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و جزایر واقع در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بارش پراکنده رخ می‌دهد و روز یکشنبه سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش در نیمه جنوبی کشور خواهد شد.

ضیائیان درباره آب‌وهوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری در برخی نقاط غبار آلود است. بیشترین دمای پایتخت به ۱۱ درجه و کمترین آن به ۱ درجه می‌رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 545356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.