کلاهبرداری اینترنتی در قالب "سفر زیارتی "

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهر از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی با ۷۱ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سرهنگ غلامرضا براتی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در فضای مجازی او را فریب داده و مبلغ ۷۱ میلیون ریال از او کلاهبرداری کرده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: شاکی مدعی بود در یکی از سایت‌های تبلیغاتی با یک آگهی در زمینه "تور زیارتی مشهد مقدس" مواجه شده است و با فرد مورد نظر تماس برقرار می‌کند که از او مبلغ ۷۱ میلیون ریال تقاضا می‌کند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهر ادامه داد: فرد شاکی نیز فریب خورده و مبلغ درخواستی را علی‌رغم هشدار پلیس در خصوص سایت‌های تبلیغی مبنی بر عدم واریز وجه تا قبل از دریافت خدمات بدون دریافت هیچ گونه مدرک و نشانی به حساب آن فرد شیاد واریز می‌کند.

وی تصریح کرد: مأموران پلیس فتا با بررسی‌های تخصصی در فضای مجازی متهم را شناسایی کردند و نسبت به دستگیری وی اقدام شد.

سرهنگ براتی ادامه داد: قبل از خرید اینترنتی و واریز وجه به حساب فروشنده باید اطلاعات کافی از سایت مورد نظر، شخص فروشنده و جنس خریداری شده به دست آورند و تا زمانی که آن جنس را مشاهده و از صحت و سالم بودن آن اطمینان حاصل نکرده‌اند از پرداخت وجه خودداری نمایند.

وی افزود: مجرمان سایبری با ترفندهای مختلف مانند ثبت آگهی‌های اغوا کننده در سایت‌های واسط با قیمت بسیار کمتر از ارزش واقعی آن و یا انجام فروش‌های ویژه و ارسال لینک‌های جعلی، اطلاعات بانکی کاربران را به سرقت برده و اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب هموطنان می‌کنند که لازم است کاربران هنگام خرید از کانال‌ها و سایت‌های ثبت آگهی هوشیاری لازم را داشته باشند و تا زمانی که جنس موردنظر خود را دریافت نکرده‌اند و از کیفیت آن اطمینان حاصل نکرده‌اند، وجهی پرداخت نکنند.

کد خبر 541173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.