توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری از امروز آغاز شد

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: عرضه لبنیات تنظیم بازاری با حدود ۱۵ درصد تخفیف زیرقیمت مصوب ستاد تنظیم بازار، توسط سامانه هوشمند اینترنتی از بعدازظهر امروز آغاز شد.

به گزارش ایمنا، اسماعیل قادری‌فر به بازدیدهای میدانی از میادین میوه و تره‌بار شهر تهران اشاره و اظهار کرد: از صبح امروز این بازدیدها به منظور رصد توزیع هوشمند کالاهای امنیت غذایی در میادین میوه و تره بار انجام شد که نشان دهنده آرامش در بازار مصرف عرضه ارزاق روزانه مردم است.

وی افزود: خوشبختانه علاوه بر عرضه خوب، متنوع و باکیفیت در میادین میوه و تره‌بار، عرضه هوشمند لبنیات توسط سامانه اینترنتی هم آغاز شد.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی با بیان اینکه این روند از تهران آغاز شده و از هفته آینده در کلان شهرها ادامه خواهد یافت، خاطرنشان کرد: هدف از عرضه هوشمند محصولات و ارزاق مورد نیاز مردم، کنترل قیمت‌ها در بازار مصرف است، زیرا کالاها به وفور در اصناف، مغازه‌ها و فروشگاه‌ها وجود دارد.

قادری‌فر با بیان اینکه برخی اقلام پرمصرف لبنی در میادین میوه و تره‌بار هم با ۱۴ درصد تخفیف عرضه می‌شود، ادامه داد: هدف ما در قرارگاه تأمین امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی با کمک رسانه ملی تداوم آرامش در بازار است.

وی اضافه کرد: با رسیدن شب یلدا و روزهای پایانی سال، شب عید و پس از آن ماه مبارک رمضان امیدواریم بتوانیم آرامش حاکم بر تأمین ارزاق روزانه مردم را ادامه دهیم.

معاون سازمان تعاون روستایی کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی میوه‌ها در سامانه با قیمت بالاتر از قیمت تنظیم بازار عرضه می‌شود، تاکید کرد: برخی اقلام در سامانه اینترنتی، اقلام غیر تره‌باری است که باید تمهیداتی بیاندیشیم تا در فصل تولید و برداشت، تأمین از مزرعه و باغات انجام شود تا عرضه در سامانه با قیمت‌های پایین‌تر با هدف کم کردن فاصله مزرعه تا سفره اتفاق بیافتد که در این مسیر هم برنامه‌ریزی‌هایی به خصوص برای تأمین میوه شب عید انجام شده است.

قادری‌فر با اشاره به قیمت اقلام در سامانه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: در سامانه، در گزینه اقلام تنظیم بازار قطعاً قیمت‌های مصوب ۲۵ قلم ستاد تنظیم بازار که به صورت روزانه در پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی منتشر می‌شود است و سایر اقلام نیز تقریباً قیمت‌های میانگین و متوسط مغازه‌های سطح شهر است.

وی با بیان اینکه میوه عرضه‌شده در میادین تره‌بار کیفیت نسبتاً خوب و قابل قبولی دارد و در گام دوم باید به سمت حذف واسطه‌گری برویم، خاطرنشان کرد: اقلام انتخاب شده در سامانه عرضه اقلام ستاد تنظیم بازار در کمتر از ۲۴ ساعت به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

منبع: فارس

کد خبر 540654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.