اعضای هیات علمی جشنواره شعر فجر منصوب شدند

اعضای هیات علمی شانزدهمین جشنواره شعر فجر با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، منصوب شدند.

به گزارش ایمنا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در احکامی جداگانه، اعضای هیأت علمی شانزدهمین جشنواره شعر فجر را منصوب کرد. بر این اساس، محمدرضا روزبه، افشین علا، ناصر فیض، علیرضا قزوه، عبدالجبار کاکایی، علی‌محمد مؤدب، سیداحمد میرزاده، یوسفعلی میرشکاک و قربان ولیئی، به عنوان اعضای هیأت علمی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر منصوب شدند.

در متن حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به اعضای جدید هیأت علمی شانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر آمده است:

«نظر به مراتب ذی‌قیمت ادبی و تجربه گران‌سنگ جناب‌عالی در عرصه شعر و زبان و ادبیات فارسی و به پیشنهاد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران به موجب این حکم به عنوان عضو هیئت علمی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر منصوب می‌شوید.
امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌مندی از هم‌اندیشی و همکاری استادان، اندیشمندان و صاحب‌نظران در اجرای وظایفی که در آئین‌نامه جشنواره آمده است، موفق و مؤید باشید.»

جشنواره بین‌المللی شعر فجر، از سال ۱۳۸۵، هر سال میزبان کاروان شعر پارسی بوده است و شانزدهمین دوره این جشنواره نیز در زمستان ١٤٠٠ برگزار خواهد شد.

در این دوره آثاری که در سال ۱۳۹۹ به زبان فارسی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است، در گروه‌های شعر کلاسیک، شعر نو (قالب‌های نیمایی و سپید)، شعر محاوره، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر (پژوهش‌های حوزه شعر) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

برگزیدگان این رویداد ادبی، زمستان امسال در آئین پایانی جشنواره معرفی خواهند شد و به برگزیدگان، علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره بین‌المللی شعر فجر اهدا خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش‌تر، در حکم دیگری، قربان ولیئی را به عنوان دبیر علمی این جشنواره منصوب کرده بود.

منبع: خبر آنلاین

کد خبر 540652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.