سرنوشت عجیب سه دختر در خانه وحشت

سرنوشت عجیب سه دختر در خانه وحشت، ضربه فنی اعضای تیم تروریستی در ماهشهر، کشتارگاه اسب در پارکینگ یک خانه، بازداشت قاتل شهید ستوان‌سوم امین سعیدی، چاقوچاقو شدن جوان ۲۷ ساله، کشف شبکه توزیع مواد مخدر در تنگستان بوشهر را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید:

به گزارش خبرنگار ایمنا، شامگاه دوشنبه ۱۵ آذر مأموران کلانتری ۱۱۲ ابوسعید در جریان اجرای طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت مطلع شدند متهم سابقه‌داری در خانه‌اش لوازم سرقتی نگهداری می‌کند. مأموران ضمن هماهنگی قضائی راهی محل که ساختمان پلاک ۲۴ خیابان خرمشهر در محدوده خیابان قزوین بود، شدند و با ورود به ساختمان خود را به مقابل واحد شش رساندند. از آنجا که کسی در را باز نکرد در تماس با بازپرس دستور ورود به خانه گرفته شد.

به محض ورود آنها با آپارتمانی بهم ریخته و زن جوانی بدون لباس مناسب روبه‌رو شدند. مأموران با ورود به اتاق خواب داخل کمد دیواری زن جوان دیگری را پیدا کردند که او نیز لباس به تن نداشت. چند قدم آن طرف‌تر یک کیسه نایلونی مشکی توجه‌شان را جلب کرد که بوی بسیار بدی می‌داد. بلافاصله اقدام به باز کردن کیسه پلاستیکی کرده و با جسد متعفن زنی حدوداً ۳۰ ساله مواجه شدند.

به دنبال کشف جسد، بازپرس جنایی، مأموران پلیس پیشگیری، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، تشخیص هویت و پزشکی قانونی راهی محل شدند. دختری که در کمد حبس شده بود به بازپرس جنایی اظهار کرد: هشت ماه قبل از خانه خارج شدم و به ایستگاه راه‌آهن رفتم تا از آنجا به یکی از شهرستان‌ها بروم. در راه‌آهن با سعید آشنا شدم. او خودش را سرهنگ نیروی انتظامی معرفی کرد و چون جایی برای ماندن نداشتم، گفت می‌توانم شب را به خانه‌اش بروم. من با پای خودم به خانه‌اش رفتم اما دیگر نتوانستم از آن خانه خارج شوم. سعید مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و داخل کمد حبس کرد.

فتانه، دختر دیگری که در آن خانه وحشت پیدا شده بود در تحقیقات به بازپرس جنایی گفت: از خانه که فرار کردم در دام سعید افتادم. سه سال در این خانه حبس بودم در این مدت، سعید در را به روی من قفل می‌کرد و اجازه نمی‌داد خارج شوم. حتی در این مدت سه زن دیگر هم به اینجا آورده شدند، دو نفر از آنها موفق شدند فرار کنند. یکی از آنها از طبقه دوم به بیرون پرید و دومی هم زمانی که من خواب بودم، موفق به فرار شد که متوجه نشدم چطوری فرار کرد. یک نفر دیگر هم بود که شوهرش ناپدید شدن او را گزارش کرده بود و نمی‌دانم چطور او را پیدا کرده بود.

زن ۲۱ ساله در پاسخ به این سوال که چطور با توجه به اینکه سه نفر در خانه بودید، موفق به فرار نشدید گفت: سعید هر سه ما را در جاهای جداگانه نگهداری می‌کرد و به همین دلیل نمی‌توانستیم از دست او فرار کنیم. فتانه در خصوص قتل اظهار کرد: ۲۵ روز بود که مقتول به اینجا آمده بود و می‌خواست خانه را ترک کند. اما سعید به او اجازه نمی‌داد و همین مسأله باعث درگیری بین آنها شد. سعید هم با پیچ گوشتی ضرباتی به قفسه سینه او زد و بعد هم جسد را داخل کیسه نایلونی قرار داد. هر چند روز یک بار هم می‌آمد و کیسه جدیدی اضافه می‌کرد تا بوی تعفن منتشر نشود و همسایه‌ها متوجه نشوند.

در بازرسی بدنی از دو زن جوان آثار شکنجه دیده شد و این در حالی است که یکی از آنها ساکن تهرانپارس و دیگری ساکن اسلامشهر است. تحقیقات برای شناسایی خانواده‌های آنها ادامه دارد. یکی از همسایه‌ها در تحقیقات میدانی اظهار کرد: مادر آنها چندین سال قبل فوت کرد و آنها با پدرشان زندگی می‌کردند، اما رفتارهایشان باعث شد پدر هم سعید و خواهر و برادرهایش را ترک کند. یکسال قبل بود که سعید و خواهرش، برادرشان را از خانه بیرون کردند. همیشه صدای درگیری و مشاجره سعید را با خواهرش و زن دیگری می‌شنیدیم. از آنجایی که سعید آدم شروری بود چندین بار شکایت کردیم اما هیچ کسی توجه نکرد.

وی ادامه داد: ۳۰ یا ۴۰ روز قبل بود که دختر جوانی از پنجره خودش را آویزان کرد و از طریق دیوار حیاط همسایه خود را به خانه کناری رساند و متواری شد. از آنجایی که کسی پیگیر ماجرا نشد ما هم شکایتی در این رابطه نکردیم. اما همیشه صدای داد و فریادهای آنها به گوش می‌رسید و سعید می‌گفت اگر صدایی شنیدید در خانه را نزنید و به خودم هر موضوعی هست بگویید.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که خواهر سعید آرایشگر است و با شناسایی محل آرایشگاه، برای دستگیری او وارد عمل شدند. از سویی تصاویر دوربین‌های مداربسته اطراف محل زندگی سعید مورد بازبینی قرار گرفت و کارآگاهان اداره دهم موفق شدند، تصویر متهم را از یکی از دوربین‌ها به‌دست آورند. در حالی که تحقیقات از دو دختر جوان در کلانتری ادامه داشت، بازپرس جنایی مطلع شد که سعید در نزدیکی خانه‌اش دیده شده است. بنابراین برای پیشگیری از فرار متهم، بازپرس به همراه افسر پرونده به محل رفته و هنگامی که سعید می‌خواست وارد خانه‌اش شود از سوی مأموران کلانتری ۱۱۲ ابوسعید دستگیر شد.

وی در تحقیقات اولیه منکر جنایت بود و ادعا می‌کرد که قتل توسط دختر جوانی که داخل کمد حبس شده بود رخ داده است. در ادامه مشخص شد متهم هفت سال قبل نیز جنایتی با همین شیوه و شگرد مرتکب شده بود، بنابراین احتمال می‌رود که او قتل‌های دیگری را مرتکب شده و تیم جنایی با قاتلی سریالی مواجه هستند.

متهم اظهار کرد: من در یک مسافرخانه کارهای خدماتی انجام می‌دهم. از طرفی به مقابل راه‌آهن می‌رفتم و افرادی که دنبال مسافرخانه هستند را به مسافرخانه می‌آورم. در این میان دختران فراری، یا کسانی که مدارک شناسایی ندارند تا بتوانند در مسافرخانه اقامت کنند هم به سراغم می‌آیند و آنها را به خانه‌ام می‌برم.

وی ادامه داد: من جنایتی انجام ندادم. مقتول با یکی از دخترها درگیر شد و او با پیچ گوشتی ضربه را وارد کرد. من تنها جرمی که مرتکب شده‌ام این بود که جسد را داخل خانه نگهداشتم و راز این قتل را برملا نکردم. آنها خودشان می‌خواستند در خانه‌ام بمانند و من هم به آنها اجازه ماندن می‌دادم. سال ۹۳، دختر جوانی به خانه‌ام آمد و نمی‌دانم سر چه موضوعی شروع به داد و فریاد کرد. عصبانی شدم و او را هل دادم که سرش به زمین خورد و فوت کرد. بعد از آن ماجرا به اتهام قتل عمد بازداشتم شدم اما در نهایت چون در درگیری این اتفاق افتاده بود، قتل غیر عمد محسوب شد و به پرداخت دیه محکوم شدم.

ضربه فنی اعضای تیم تروریستی در ماهشهر

فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از انهدام یک تیم تروریستی و دستگیری اعضای آن خبر داد. در این اطلاعیه ذکر شده است: با هوشیاری مأموران انتظامی و تلاش هدفمند و رصد دقیق عوامل تروریستی، این باند خرابکار شناسایی و با تسلط اطلاعاتی کامل و طی چند عملیات منسجم تمامی اعضای مرتبط با این باند در مخفیگاه‌هایشان دستگیر و برای رسیدگی قضائی به مراجع ذی صلاح تحویل گردیدند.

این باند تروریستی مخوف منتسب به گروه‌های ضدانقلاب خارج از کشور و سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه بوده و از سوی آنها هدایت و حمایت می‌شده است.

این تیم در شهادت ستوان دوم "ضرغام پرست" و مجروحیت یکی دیگر از مأموران خدوم ناجا نقش اصلی را داشته است.

کشتارگاه اسب در پارکینگ یک خانه

اداره کل دامپزشکی کردستان در خبری که در صفحات مجازی خود منتشر کرده از اقدام صبح دوشنبه اکیپ اداره کل دامپزشکی کردستان و عوامل انتظامی در برخورد با کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی اسب در یک پارکینگ مسکونی در ناحیه منفصل شهری نایسر خبر داد.

در این طرح مقادیری گوشت فاسد و غیرقابل مصرف نیز ضبط شده است. دامپزشکی بارها تأکید کرده شهروندان گوشت مصرفی خود را از مراکز مجاز که مهر و تاریخ مصرف دارند تهیه کنند.

بازداشت قاتل شهید ستوان‌سوم امین سعیدی

سردار کیوان ظهیری فرمانده انتظامی غرب استان تهران اظهار کرد: در پی شهادت ستوان‌سوم امین سعیدی توسط سوداگران مرگ در شهرستان اسلامشهر، شناسایی و دستگیری قاتل فراری در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس آگاهی غرب استان تهران با انجام کار اطلاعاتی و اقدامات پلیسی گسترده، پس از هماهنگی با مقام قضائی، متهم را در یک عملیات منسجم و ضربتی در مخفیگاهش در شهرستان شهریار دستگیر کردند. فرد دستگیر شده جهت تشکیل پرونده و معرفی به مرجع قضائی به پلیس آگاهی استان انتقال گردید.

چاقوچاقو شدن جوان ۲۷ ساله

سرهنگ شیخ مراد مرادی فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره قتل جوان ۲۷ ساله با سلاح سرد و متواری شدن قاتل از محل وقوع جرم در شهرستان رباط کریم، موضوع شناسایی و دستگیری قاتل به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات و بررسی‌های انجام شده و اشراف اطلاعاتی مأموران کلانتری ۱۶ وهن آباد و پلیس آگاهی، قاتل در یکی از محلات شهرستان رباط کریم به نام شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و فرار وی خاتمه یافت.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم ادامه داد: متهم پس از دستگیری در بازجویی‌های فنی و پلیسی به اتهام وارده اقرار و علت قتل را اختلاف شخصی عنوان کرد که در نهایت پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

کشف شبکه توزیع مواد مخدر در تنگستان بوشهر

علی جمادی، رئیس کل دادگستری استان بوشهر ضمن اعلام خبر کشف بیش از ۹ کیلوگرم شیشه، حدود سه کیلوگرم هروئین و بیش از ۹ کیلوگرم تریاک در شهرستان تنگستان، اظهار کرد: با هماهنگی و دستور قضائی حوزه شهرستان تنگستان این میزان مواد مخدر کشف و ضبط گردید.

وی افزود: در این عملیات که در دو نقطه از این شهرستان صورت گرفت، سه نفر از متهمین دستگیر و یک قبضه کلت کمری و یک دستگاه موتور سیکلت ۱۳۰۰ سی سی، یک قبضه اسلحه شکاری، سه لیتر مشروبات الکلی و سه عدد ترازوی توزین مواد مخدر کشف و ضبط گردید.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: متهمین پس از تفهیم اتهام با قرار بازداشت موقت به زندان اعزام شده و این پرونده در حوزه قضائی شهرستان تنگستان در حال رسیدگی است.

کد خبر 540638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.