اطلاعیه معاونت فرهنگی وزارت ارشاد برای تامین ۲۰ هزار تن کاغذ

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای از واردکنندگان کاغذ برای تامین ۱۵ هزار تن کاغذ تحریر و پنج هزار تن کاغذ بالک دعوت به عمل آورد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن این اطلاعیه آمده است:

«پیرو اطلاعیه قبلی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تأمین کاغذ مورد نیاز نشر کتاب در سال ۱۴۰۰، به دلیل تأخیر به وجود آمده در تخصیص ارز و اتمام مهلت پروفرمهای ارائه شده از سوی شرکت‌های واردکننده و با عنایت به تصویب مجدد تخصیص ارز ترجیحی برای واردات کاغذ، این معاونت در نظر دارد ۱۵ هزار تن کاغذ تحریر و پنج هزار تن کاغذ بالکی حوزه نشر را تأمین کند. لذا مجدداً از شرکت‌های معتبر واردکننده داخلی بر اساس سوابق واردات و با لحاظ قیمت و کیفیت کاغذ دعوت به ‏عمل می‌آورد:

شرکت‌های متقاضی واردکننده کاغذ می‌توانند درخواست خود را به همراه پروفرم واردات کاغذ و سوابق حقوقی (شامل: اساسنامه، آخرین آگهی تغییرات مربوط به هیأت مدیره و صاحبان امضا مجاز، نشانی شرکت)، گردش مالی دو سال اخیر و سوابق تجربی شرکت در پاکت سربسته ممهور به مهر شرکت حداکثر تا پایان روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ به دبیرخانه کارگروه کاغذ معاونت امور فرهنگی، واقع در میدان بهارستان خیابان کمال‌الملک ساختمان اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طبقه سوم اتاق ۳۲۳ تحویل دهند. به درخواست‌هایی که پس از تاریخ مذکور ارائه شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

بر‬ اساس بخشنامه‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به موجب قوانین و مقررات مربوطه، شرکت منتخب کارگروه مکلف است علاوه بر تضامین لازم هم‌زمان با معرفی به بانک مرکزی جهت اخذ تسهیلات ارزی، ۳۰ درصد از معادل تسهیلات ارزی (مطابق شاخص‌های بانک مرکزی) را بابت تضمین عدم انجام تعهدات در موارد مشخص شده ارائه کند. ضمناً رفع تعهد ارزی و آزادسازی وثایق واردکنندگان کاغذ منوط به تحویل کالا با قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به شبکه توزیع کاغذ معاونت امور فرهنگی است و در غیر این صورت شرکت واردکننده علاوه بر تضمین یاد شده مکلف به پرداخت مابه‌التفاوت ‏التفاوت نرخ ارز مأخوذه (قیمت ترجیحی با قیمت آزاد ارز) است.»

کد خبر 540628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.