واکسن بزنید تا «اومیکرون» نگیرید

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا کاهش و کنترل این بیماری را تنها در گروی رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و گفت: ریشه کنی فوت ناشی از کرونا و بهترین گزینه برای در امان ماندن از ویروس جهش یافته «اومیکرون» مستلزم دریافت واکسن است.

به گزارش ایمنا، مسعود مردانی کاهش و کنترل کرونا را فقط در گرو رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و اظهار کرد: ریشه‌کنی فوتی کرونا و بهترین گزینه برای در امان ماندن از ویروس جهش یافته «اومیکرون» مستلزم دریافت واکسن است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت اعلام کرده تاکنون هیچ مورد از ابتلای به ویروس جهش یافته اومیکرون در کشور شناسایی نشده، افزود: به دلیل اینکه اومیکرون جدید و ناشناخته است و اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست تنها بر اساس نقل قول‌ها، عوارض این بیماری در آفریقا به صورت خفیف گزارش شده است.

این فوق تخصص بیماری عفونی با تاکید بر اینکه اگر مردم می‌خواهند اومیکرون نگیرند باید واکسن کرونا را دریافت کنند، ادامه داد: با توجه به اینکه این بیماری در آفریقای جنوبی شیوع یافته، گفته شده اومیکرون بیشتر در کودکان و اشخاصی که واکسن دریافت نکرده‌اند دیده شده است.

مردانی با بیان اینکه علائم اومیکرون شبیه کرونا بوده و در موارد اعلام شده خفیف‌تر گزارش شده، گفت: کرونا در نوع شدید خود کشنده است اما عمدتاً با درمان به موقع و در صورت عدم برخی مشکلات در بدن کشنده نخواهد بود.

منبع: ایرنا

کد خبر 539915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.