هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم است

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ یکشنبه ۱۴ آذرماه _ در ساعت منتهی به ۹:۳۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۵۴ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _یکشنبه ۱۴ آذرماه_ در ساعت منتهی به ۹:۳۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۵۴ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۹۷ در وضعیت سالم ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان‌های جی با شاخص ۱۸۴، خرازی ۱۶۴، احمدآباد ۱۶۲، رودکی ۱۵۹، فیض ۱۵۸، باهنر ۱۵۷، انقلاب ۱۵۶، استانداری ۱۵۲، فرشادی ۱۵۱، در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) قرار دارند و ایستگاه کاوه با شاخص ۱۳۰، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های خواجو، باغ غدیر، دانشگاه، فعال نیست، همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های مبارکه با شاخص ۵۵، ورزشگاه میثاق ۳۳، در وضعیت سالم قرار دارند.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر روی عدد ۵۸، در وضعیت سالم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفی هوا در سجزی فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 539875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.