۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
میثم فدایی سرپرست فرابورس شد

رئیس هیئت‌ مدیره فرابورس ایران از انتخاب میثم فدایی، مدیر فعلی نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، به عنوان سرپرست فرابورس در جلسه امروز هیئت‌ مدیره خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از فرابورس ایران، محمدجواد سلیمی با اشاره به جلسه عصر شنبه هیئت‌مدیره فرابورس، اظهار کرد: از آنجا که امیر هامونی قرار است از این پس سکان مدیرعاملی بازار متشکل معاملات ارز ایران را بر عهده بگیرد و در سنگر دیگری قبول مسئولیت کند، اعضای هیئت‌مدیره فرابورس با استعفای وی موافقت کردند.

وی ادامه داد: به دنبال خروج قریب‌الوقوع هامونی از فرابورس، میثم فدایی با حفظ سمت به عنوان سرپرست این بورس انتخاب شد تا هیئت‌مدیره فرابورس نیز بتواند در فرصت یک ماهه پیش رو به بررسی کاندیداها و برنامه‌های آنها برای تصدی مدیرعاملی فرابورس در کمیته‌هایی که زیر نظر هیئت‌مدیره برگزار می‌شود بپردازند.

سخنگوی هیئت‌مدیره فرابورس ایران از انتخاب گزینه نهایی تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: طبق دستورالعمل تأیید صلاحیت مدیران عامل بورس‌ها و بر اساس برنامه‌های ارائه‌شده گزینه نهایی به سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی خواهد شد.

امیر هامونی از مهرماه ۱۳۹۱ عهده‌دار مدیرعاملی فرابورس ایران بود و روز شنبه هیئت‌مدیره با استعفای او از این سمت موافقت کرد تا از این پس به عنوان مدیرعامل بازار متشکل معاملات ارز ایران نقش‌آفرینی کند.

کد خبر 539807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.