لو رفتن راز مسافرخانه با جنازه بدبو

لو رفتن راز مسافرخانه با جنازه بدبو، نجات پدر و فرزند دو ساله از خودکشی، انهدام باند بزرگ جعل اسناد، دو خواهر روانه زندان شدند، به مرده‌ها هم رحم نمی‌کرد، قاتل بعد از کشتن همسرش به میهمانی رفت را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید:

به گزارش خبرنگار ایمنا، نه خبری از او بود و نه سروصدایش می‌آمد. مرد مسافرخانه دار مشکوک شده بود برای همین خود را به طبقه بالا رساند و چند مرتبه مسافرش را صدا زد. در ورودی اتاق نیز قفل بود و هیچ صدایی از داخل شنیده نمی‌شد. ابتدا فکر کرد که مرد میان سال محل را ترک کرده و به قصد زیارت از مسافرخانه خارج شده است اما پس از چک کردن دوربین‌های مجموعه اقامتی خود دریافت که او اصلاً از اتاقش بیرون نیامده است.

مرد با شماره ۱۲۵ تماس گرفت و موضوع را اطلاع داد و طولی نکشید که نجاتگران ایستگاه ۲۴ آتش‌نشانی مشهد خود را به خیابان چهنو رساندند. مأموران ابتدا شرح ماجرا را دریافت کرده و سپس به سراغ اتاقی رفتند که زائر میان سال در آن قرار داشت. مأموران با استفاده از تجهیزات در ورودی را بازکردند و وارد اتاق شدند. در همان ابتدا مشاهده شد که بدن بی‌جان این مرد مسافر در حالی که برخی از اندام‌هایش متورم شده و از دهانش خون سرازیر شده بود، روی تخت‌خواب قرار داشت.

مأموران آتش‌نشانی با مشاهده صحنه بلافاصله موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کردند و زمانی نگذشت که یکی از تیم‌های گشتی انتظامی در محل حاضر شد. اعلام مرگ مشکوک مرد مسافر نیز از طریق پلیس به قاضی عارفی، بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه دو مشهد اطلاع داده شد و بررسی موضوع نیز در دستورکار مجریان قانون قرار گرفت.

زمانی نگذشت که تیمی از مأموران پزشکی قانونی در محل حاضر شدند و به بررسی جسد پرداختند. متوفی مردی حدوداً ۵۰ ساله بود که طبق نظر کارشناس پزشکی قانونی ۴۸ ساعت از مرگ او می‌گذشت.

کارشناسان آتش‌نشانی نیز با احتمال اینکه متوفی دچار گازگرفتگی شده باشد محل را بررسی کردند و مسیرهای خروجی گاز مونوکسید کربن از بخاری و آبگرمکن را چک کردند. دستگاه تشخیص گاز اما هیچ علامتی که نشان از انتشار گاز در محل داشته باشد را نشان نمی‌داد و همین امر مرگ متوفی را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌داد.

با دستور بازپرس عارفی، جسد برای بررسی علت دقیق فوت به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات پرونده از سوی مأموران پلیس آغاز شد. کارشناسان آتش نشانی نیز پس از تکمیل بررسی‌های تخصصی میدانی محل را در اختیار مأموران پلیس قرار دادند.

روز گذشته قاضی عارفی در توضیح دیگر جزئیات این پرونده مرگ مشکوک گفت که طبق بررسی‌های صورت گرفته نتیجه معاینات و آزمایش‌های سم‌شناسی از سوی پزشکی قانونی اعلام شد و گازگرفتگی متوفی نیز تأیید نشد.

به گفته این مقام قضائی، متوفی احتمالاً بر اثر یک حمله قلبی دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده است. البته این موضوع هنوز جزو احتمالات است و بررسی‌ها تا روشن شدن زوایای پنهان این پرونده ادامه دارد.

نجات پدر و فرزند دو ساله از خودکشی

محمد هادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اظهار کرد: ساعت ۱۷ روز جمعه ۱۲ آذر ماه پس از تماس تلفنی فردی با سامانه ۱۲۵ و اعلام تهدید به خودکشی همسرش به دلیل اختلافات خانوادگی از طریق باز کردن شیر گاز و تاکید بر این نکته که شوهر وی به همراه فرزند دو ساله‌اش در خانه حضور دارد، آتش نشانان از ایستگاه پنج بدون درنگ و معطلی و در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساندند.

وی ادامه داد: پس از رسیدن به محل حادثه با توجه به بسته بودن در واحد مسکونی و عدم پاسخگویی ساکنین، و امکان وقوع انفجار بر اثر وجود گاز در محل و همچنین خفگی ناشی از استنشاق گاز سریعاً آتش نشانان با وجود ریسک بالا در خانه را باز کرده و با پیکر نیمه جان یک پدر ۴۰ ساله و یک کودک دو ساله مواجه شدند که بر اثر استنشاق گاز (به دلیل باز کردن شیر گاز) نیمه بیهوش نقش بر زمین شده بودند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز افزود: نیروهای عملیات در اولین اقدام پس از درخواست عوامل اورژانس و نیروی انتظامی مشغول انجام اقدامات احیای اولیه شدند که بلافاصله پس از حضور عوامل اورژانس هر دو نفر برای انجام اقدامات تخصصی‌تر تحویل تیم پزشکی شدند. آتش‌نشانان پس از جستجو در داخل واحد مسکونی و اطمینان از عدم وجود شخص دیگری، به ایمن‌سازی محل حادثه پرداختند و با خاموش کردن تمام ادوات گاز سوز و باز کردن راه‌های ورود و خروج اکسیژن، به تخلیه گاز مشغول شد. خوشبختانه عملکرد سریع پرسنل آتش نشانی باعث نجات جان این پدر و فرزند شد.

انهدام باند بزرگ جعل اسناد

با آغاز دوره تحول و تعالی، مبارزه فنی و تخصصی با زمین‌خواری و بازگشت اراضی ملی به بیت‌المال شتاب بیشتری گرفت که نتیجه آن صدور احکام متعدد به نفع منابع ملی و قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز بوده است.

در تازه‌ترین این اقدامات، رئیس کل دادگستری استان البرز، از شناسایی و بازداشت ۱۹ عضو یک باند جعل اسناد رسمی توسط حفاظت و اطلاعات دادگستری خبر داد که به تنظیم اسناد صوری انتقال در قالب صلح نامه و وکالت نامه اقدام و با اسناد جدید املاک را به دیگران منتقل می‌کردند. فاضلی هریکندی ارزش این اراضی را حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.

متهمان پس از جعل سند، املاک را به تنظیم وکالتنامه سریعاً به فروش می‌رساندند. این پرونده پس از اعلام جرم اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز مبنی بر ارائه یک سند دفترچه‌ای و برگه وکالتنامه و درخواست تک برگ نمودن این سند دفترچه‌ای به نام وکیل مندرج در سند وکالتنامه شروع به رسیدگی شد.

به گفته رئیس کل دادگستری استان البرز، پس از تردید اداره ثبت اسناد نسبت به جعلی بودن سند دفترچه‌ای، بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه یک کرج دستور جلب وکیل مندرج در سند وکالتنامه را صادر نمود و با توجه به نوع جرم و احتمال جعل اسناد رسمی و تبانی جاعل با کارکنان دفاتر اسناد رسمی و ادارات ثبت اسناد و املاک با تلاش مأمورین حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان، متهم در شهرستان فردیس در حین اخذ سند دیگری از اداره ثبت اسناد و املاک آن شهرستان شناسایی و بازداشت شد.

پس از تحقیقات ابتدایی از متهم، مشخص می‌شود این فرد به صورت گسترده در سطح کشور خصوصاً در استان‌های البرز و تهران با همکاری تعدادی از کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی اقدام به تهیه اسناد جعلی برای املاک بلاصاحب، مجهول المالک و زمین‌هایی خالی از سکنه می‌کرده‌اند و متهمان پس از جعل سند، املاک را با تنظیم وکالتنامه سریعاً به فروش می‌رساندند.

پس از صدور دستور و نیابت‌های قضائی و اقدامات اطلاعاتی، سایر متهمین نیز جلب شدند؛ بازداشت متهمین متعدد با توجه به سرعت بالای انجام تحقیقات در حفاظت و اطلاعات دادگستری استان البرز به نحوی بود که متهمان دیگر از بازداشت سایر متهمین مطلع نبودند.

در این باند جعل سند، افراد مختلفی فعالیت داشته‌اند و جاعلین حرفه‌ای شبکه‌ای متشکل از افراد عادی و کارمندان ادارات ثبت اسناد و املاک، ثبت احوال و دفاتر اسناد رسمی در سطح کشور تشکیل داده بودند.

در یک مورد به سردفتر و یکی از کارمندان دفاتر اسناد رسمی، به جهت همکاری با باند جاعلین در تنظیم سند غیرمنقول مجعول، مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است یا در مورد دیگری، متهمان با همکاری یکی از معاونین اداره ثبت و اسناد و املاک شهرستان فردیس، قصد جعل و سندسازی برای ملکی در فردیس را داشته‌اند و ۲۵ عدد سکه تمام بهار آزادی هم به وی داده بودند و مقرر بوده پس از فروش ملک، یک میلیارد تومان دیگر به وی پرداخت کنند ولی با ورود دادگستری استان، همه متهمان بازداشت شدند.

در هنگام بازداشت دو نفر از اعضای این باند جعل اسناد و تصاحب اموال مردم که کارمند ثبت احوال بوده‌اند، از این متهمان تعدادی مهر ژلاتینی ثبت احوال‌های منطقه ۱۵ تهران، اداره ثبت احوال تهران، اداره ثبت احوال اراک، به همراه گواهی فوت جعلی و صوری کشف شد.

به گفته رئیس کل داگستری استان البرز، پلاک‌های ثبتی که به صورت غیرقانونی توسط متهمین مورد سندسازی و انتقال مال غیر قرار گرفته بودند عمدتاً در محدوده استان‌های تهران و البرز است، به عنوان نمونه به بخشی از این املاک می‌توان به شش دانگ یک قطعه زمین به مساحت ۱۶۴۱ متر مربع در دهکده فردیس، دو قطعه زمین هر کدام به متراژ ۱۰ هزار متر مربع و نیز دو پلاک به مساحت ۲۳۶۳ متر مربع و ۶۷۵ متر مربع در ماهدشت کرج، زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع در سعادت آباد تهران، اراضی متعددی به متراژهای ۲۴۰۰، ۱۰۰۰۰ و ۲۳۹۳ متر مربع در صفادشت استان تهران، شش دانگ زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع در سعادت آباد تهران و باغ ویلایی به مساحت ۶۵۳ متر مربع در شهرستان شهریار استان تهران اشاره کرد و افزود ارزش این املاک حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

اعضای این شبکه از روش‌های متعددی جهت شناسایی املاک مجهول المالک، بلاصاحب و یا املاکی که مالکین آنها در خارج از کشور و یا در شهرهای دیگر بودند و در مرحله بعد هم جهت سندسازی و انتقال املاک به اشخاص دیگر استفاده می‌کردند.

متهمان جهت شناسایی املاک از روش‌هایی مانند تصرف زمین‌های خالی و بدون حفاظ و ایجاد مستحدثاتی همچون دیوار کوتاه و امثال آن، برای اراضی محصور نیز سرقت در ورودی و یا تعویض قفل آن و نیز نصب تابلوی شهرداری یا ارگان‌های دیگر و یا نصب پلاک و قید مشخصات مالک غیرواقعی در اراضی جهت اطمینان از متروک بودن املاک و عدم مراجعه ملاک استفاده می‌کردند و در مرحله بعد نیز ضمن تبانی با کارکنان اداراتی از قبیل ثبت اسناد و املاک و ثبت احوال و با پرداخت رشوه مشخصات ملک و مالکین آن را تحصیل نموده و در این مرحله نیز با روش‌هایی همچون جعل اسناد و یا تنظیم مبایعه نامه‌های جعلی و متعاقباً ارائه دادخواست حقوقی به دادگاه و اخذ حکم غیابی و در برخی از موارد نیز با قید شرط داوری در مبایعه نامه‌های جعلی و تعیین یکی از اعضای باند به عنوان داور و اخذ رأی داوری به نفع خود و تقاضای اجرای آن، نسبت به تصاحب اموال مردم و انتقال آن به دیگران استفاده می‌کرد.

دو خواهر روانه زندان شدند

سرهنگ عیسی روشن قلب فرمانده انتظامی رودبار اظهار کرد: مأموران انتظامی ایست و بازرسی رودبار حین کنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی رودبار به رشت به یک دستگاه اتوبوس که از مسیر جنوب به شمال در حال تردد بود، مشکوک شده و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

وی با اشاره به اینکه پلیس حین بررسی این خودرو به حرکات دو نفر از مسافران آن مظنون و در بازرسی از وسایل همراه آنها، ۱۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک را کشف کرد ادامه داد: متهمان ۱۷ و ۲۵ ساله که خواهر هستند دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

به مرده‌ها هم رحم نمی‌کرد

سرهنگ خسرو رزمجویی فرمانده انتظامی جهرم شامگاه جمعه ۱۲ آذرماه اظهار کرد: سحرگاه امروز در پی به سرقت رفتن تعدادی از قاب‌های آلومینیومی قبرستان رضوان در شهرستان جهرم و انتشار کلیپ مربوطه در فضای مجازی، بلافاصله بررسی موضوع با هدف کشف سرقت و شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور فوری مأموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران کلانتری ۱۲ مطهری با حضور در محل سرقت و به دست آوردن سرنخ‌هایی در این زمینه، موفق شدند کمتر از ۱۲ ساعت سارقی که به قاب‌های آلومینیومی مردگان رحم نکرده بود را شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان جهرم با بیان اینکه در بازرسی از منزل سارق ۳۴ ساله تعدادی قاب آلومینیومی متعلق به قبرهای مردگان کشف شد، ادامه داد: یک دستگاه پژو ۴۰۵ نیز که سارق به وسیله آن اقدام به سرقت می‌کرده است نیز توقیف و به پارکینگ منتقل شد. متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شده و کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را حدود ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت عمومی شهروندان، سارقان و مجرمان به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

قاتل بعد از کشتن همسرش به میهمانی رفت

عصر پنجشنبه ۱۱ آذر، مرد جوانی هراسان به کلانتری ۱۳۲ نبرد رفت و اظهار کرد: روز چهارشنبه ۱۰ آذر مطلع شدم که یکی از اقوام همسرم به نام شاهین در درگیری با همسرش او را در شهرستان رشت به قتل رسانده و از محل متواری شده است، امروز متوجه شدم که شاهین میهمان خانه مادر زنم است.

با این خبر موضوع از سوی مأموران کلانتری ۱۳۲ نبرد به بازپرس محمد جواد شفیعی اعلام شد. با اعلام این خبر، برای مشخص شدن ادعای مرد جوان، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران، در استعلام از پلیس جنایی گیلان، پی بردند که شاهین همسرش را به قتل رسانده و پس از آن متواری شده است.

با تأئید این خبر از سوی تیم جنایی استان گیلان، کارآگاهان پلیس راهی مخفیگاه قاتل فراری شدند. اما مرد جوان با همان چاقویی که همسرش را به قتل رسانده بود به مأموران حمله کرد تا راهی برای فرار پیدا کند ولی موفق نشد و دقایقی بعد قاتل ۴۰ ساله دستبند به‌دست به اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد. بدین ترتیب متهم در تحقیقات اولیه به قتل همسرش به‌خاطر اختلافات خانوادگی اعتراف کرد.

با توجه به اینکه جنایت در تهران واقع نشده بود به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران، قرار عدم صلاحیت صادر و بزودی متهم جوان برای ادامه تحقیقات راهی گیلان خواهد شد.

کد خبر 539753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.