۲۰ هزار دانش‌آموز واکسینه شدند/اجرای مانور زلزله در دو هزار واحد آموزشی

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در طرح «شهدای سلامت» با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان واکسیناسیون سیار برای دانش‌آموزان واکسن نزده در مدارس استان اعمال می‌شود این برنامه در تسریع واکسیناسیون دانش‌آموزان مؤثر بوده و در حال حاضر قریب به ۲۰ هزار دانش‌آموز واکسن کرونا تزریق کردند.

محمد اعتدادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به فضای آموزش ترکیبی همه مدارس استان از اول آذرماه، اظهار کرد: بر اساس ابلاغ ستاد ملی کرونا به استان‌ها بازگشایی حضوری مدارس برای همه مقاطع تحصیلی از اول آذرماه اتفاق افتاد و هیچ مدرسه‌ای در استان اصفهان تنها از طریق فضای مجازی آموزش را دنبال نمی‌کند.

آموزش ترکیبی در مدارس دولتی و غیرانتفاعی

وی اضافه کرد: مقرر شد مدیران مدارس و شورای مدرسه نحوه و روزهای حضور دانش‌آموزان در مدارس و ساعت‌های دنبال کردن آموزش آنلاین را به اطلاع خانواده‌ها برسانند در حال حاضر مدارس استان اصفهان به صورت ترکیبی کار آموزشی و حوزه تربیتی را دنبال می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: شیوه‌نامه پیگیری بخشی از امر آموزش به صورت حضوری در مدارس و بخشی در فضای مجازی مشمول مدارس غیر دولتی هم می‌شود، تنها تفاوت محسوس این مدارس با مدارس دولتی نوع مکان و فضای آن است.

وی ادامه داد: تعدادی از مدارس غیردولتی منازل مسکونی، اجاره‌ای و برخوردار از فضای کوچک بوده و نیازمند تشکیل گروه‌های زیادی برای حضور دانش‌آموزان هستند. احتمال دارد در یک مدرسه غیردولتی یک کلاس به سه گروه تقسیم بندی شود و باید در مدارس غیردولتی برنامه‌ریزی به نحو مطلوب‌تر و پیچیده‌تری صورت بگیرد.

موردی از ابتلاء به کرونای دانش‌آموزان نداشتیم

اعتدادی در خصوص نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدراس، گفت: سلامت دانش‌آموزان اولویت آموزش و پرورش استان است و با همه توان و ظرفیت، نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس انجام می‌شود و چنانچه در مکانی نارسایی وجود داشته باشد در صورت اطلاع‌رسانی به اداره کل، پیگیری صورت می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر موردی از ابتلاء به کرونای دانش‌آموزان گزارش نشده است، حضور نیافتن دانش‌آموزان در کلاس درس در دو سال اپیدمی کرونا آسیب‌های زیادی به حوزه آموزشی و تربیتی وارد کرده است و در این حوزه احساس خطر می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در فرایند آموزشی قطع ارتباط حضوری دانش‌آموز با معلمان و همکلاس‌های خود کار صحیحی نیست، باید همه تلاش کنند با تشویق و اقناع خانواده‌ها برای واکسیناسیون دانش‌آموزان سرعت انجام این کار را برای درصد باقیمانده که هنوز واکسن نزده‌اند افزایش دهند.

۸۵ درصد دانش‌آموزان واکسینه شدند

اعتدادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۵ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال که به مدرسه می‌روند دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند، بدون تردید با واکسیناسیون همه دانش‌آموزان ساعت‌های حضور آن‌ها در مدارس و کلاس‌های درس بیشتر می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در طرح «شهدای سلامت» با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان واکسیناسیون سیار برای دانش‌آموزان واکسن نزده در مدارس استان اعمال می‌شود و این برنامه از یکم آذرماه در تسریع واکسیناسیون دانش‌آموزان مؤثر بوده است و در حال حاضر قریب به ۲۰ هزار دانش‌آموز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند.

جمع شدن بخاری‌های نفتی از مدارس استان

وی در خصوص حادثه گازگرفتگی مدرسه ابتدایی در شهرستان کاشان، گفت: این مدرسه دارای زیرساخت شوفاژ بود متأسفانه به دلیل خرابی شوفاز و اشتباه نیروی خدماتی یک بخاری در آبدارخانه بدون نظارت مدیر مدرسه نصب می‌شود که این موضوع منجر به حادثه گاز گرفتگی در مدرسه می‌شود.

اعتدادی خاطرنشان کرد: کارگروه «ایمنی و بهداشت» در هر منطقه و ناحیه آموزش و پرورش برای نظارت بر تجهیزات گرمایشی مدارس فعال است و در حال حاضر هیچ مدرسه‌ای در استان با بخاری نفتی گرم نمی‌شود.

اجرای مانور زلزله در دو هزار واحد آموزشی

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص اجرای مانور زلزله در مدراس و اهداف این برنامه، اظهار کرد: در بیش از دو هزار واحد آموزشی که جمعیت آن بالای ۱۵ نفر بودند این مانور آموزشی برگزار شد، هدف از اجرای این مانور آمادگی‌های لازم برای تعامل و همکاری به موقع در شرایط سخت و مخاطرات احتمالی بود.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین مسئله اینکه با برگزاری مانور زلزله در مدارس و آموزش به دانش‌آموزان در مخاطرات احتمالی آن‌ها به خوبی می‌توانند پیام پناه گرفتن در محیط امن و خروج از خطر را به خانواده منتقل کنند.

کد خبر 539617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.