نشست کارگروه تأمین آب اصفهان از خلیج فارس برگزار شد

نشست اعضا کارگروه تأمین آب صنایع استان اصفهان از خلیج فارس و دریای عمان به ریاست استاندار اصفهان و با حضور معاونین استاندار در استانداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایمنا، انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی ایران از جمله استان اصفهان با رویکرد توزیع آب پایدار برای مصارف صنعتی و معدنی یک اولویت راهبردی است.

نشست اعضا کارگروه تأمین آب صنایع استان اصفهان از خلیج فارس و دریای عمان به ریاست استاندار اصفهان و با حضور معاونین استاندار در استانداری اصفهان برگزار شد.

در این نشست رضا مرتضوی استاندار اصفهان، پس از استماع روند مراحل پیگیری شده از سوی مجریان و سهامداران عمده شرکت تأمین آب بر اهمیت تسریع در انتقال آب پایدار برای استان در هماهنگی با مسؤولان شورای عالی آب کشور تاکید کرد.

وی ادامه داد: مطالعات فنی، اقتصادی، فرهنگی، زیست محیطی و اجتماعی با محوریت آمایش‌های سرزمینی در زمینه اجرای این طرح هرچه سریع‌تر بررسی، تکمیل و نهایی شود.

مرتضوی تصریح کرد: محتوای تدوین شده پس از تطابق نهایی به منظور پیگیری روند جاری تقنینی در ابعاد ملی از طریق معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مورد تعقیب و پیگیری قرار گیرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: بهمن خاموش فرونشست زمین و محیط زیست و تقلیل کشاورزی و زراعت در حوزه آب‌ریز زاینده‌رود که به عنوان یک خطر بالقوه، محیط زیست فعلی استان اصفهان و علی‌الخصوص سازه‌های صنعتی، خدماتی و عمرانی و ابنیه تاریخی شهرستان اصفهان را تهدید می‌کند، باید هرچه سریع‌تر مدیریت و رفع شود.

وی در پایان گفت: با توجه به اطلس جاری استان با چشم‌انداز ۱۴۰۴ شمسی روند اجرای این طرح چه مزایایی برای فلات مرکزی ایران و به ویژه استان اصفهان در حوزه مصارف عمومی و خانگی، کشاورزی و زارعت، صنعتی و خدماتی و معدنی به همراه خواهد آورد.

منبع: فارس

کد خبر 539574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.