رکوردی دیگر برای «مونه» ثبت شد

یکی از تابلوهای نقاشی «کلود مونه» به گرانترین اثر هنری غربی فروخته‌شده در چین تبدیل شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از فوربس، یکی از تابلوهای نقاشی «کلود مونه» نقاش نامدار امپرسیونیست فرانسوی که نمایی از تالاب نیلوفرهای آبی را به تصویر می‌کشد در یک حراجی واقع در پکن به قیمت ۲۴.۱ میلیون دلار فروخته شد و این نقاشی عنوان گران‌ترین اثر هنری متعلق به یک هنرمند غربی که تاکنون در چین به فروش رسیده را کسب کرد.

این تابلو نقاشی که «تالاب و نیلوفرهای آبی و بوته گل رز» نام دارد، نمایی از یک طاق رز و تالاب باغ «مونه» در «ژیورنی» واقع در فرانسه را به تصویر می‌کشد و یکی از سه نقاشی محسوب می‌شود که این هنرمند از این نما خلق کرده است.

به گزارش «آرت نیوزپیپر»، «لیو یکیان» میلیارد چینی که برای خرید آثار هنری هزینه زیادی می‌کند این تابلو نقاشی را در حراجی اخیر خریداری کرده است. این تابلو نقاشی آخرین بار در سال ۲۰۱۵ در جریان حراجی آثار هنری مدرن و امپرسیونیست ساتبیز به قیمت ۲۰.۴ میلیون دلار فروخته شده بود.

پیش از این تابلو نقاشی «ستون» اثر «گرهارد ریشتر» که سال گذشته به قیمت ۱۲.۷ میلیون دلار به فروش رسیده بود به عنوان گران‌ترین اثر هنری متعلق به یک هنرمند غربی که در چین فروخته شده است، شناخته می‌شد. سال گذشته، چین با پیشی گرفتن از ایالات متحده آمریکا به بزرگترین بازار هنر جهان تبدیل شد.

کد خبر 539394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.