کریسمس برای نابینایان اسپانیا قابل دیدن شد!

"کریسمس قابل دسترس" نام برنامه‌ای است که شهرداری مادرید برای معلولان ذهنی و بینایی شهر تدارک دیده است تا بتوانند روزهای جشن و شادی شهر در قالب چراغانی کریسمس را در یک تور صوتی کامل تجربه کنند.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، چراغانی‌های مخصوص کریسمس در مادرید روشن شده است و به همین مناسبت، وب‌سایت شهرداری اعلام کرد که برای دومین سال متوالی برنامه موبایل Navidad Accesible (کریسمس قابل دسترس) را به اجرا گذاشته است. این برنامه به ساکنین و بازدیدکنندگان دارای معلولیت بینایی و حتی ذهنی اجازه می‌دهد تا تزئینات کریسمس را مانند دیگران تجربه کنند.

کریسمس برای نابینایان اسپانیا قابل دیدن شد!

تور اپلیکیشن «کریسمس قابل دسترس» به ۳۱ نقطه برای بازدید در سال جاری افزایش یافته است که در میان آنها مکان‌های نمادینی مانند میدان دروازه خورشید، میدان پلازا مایور، خیابان گران ویا یا میدان پلازا دِ اسپانیا وجود دارد که اخیراً بازگشایی شده است. امسال، این اپلیکیشن امکان پیمودن مسیرهای هدایت شده را در خود جای داده است که با استفاده از آن می‌توان چراغانی‌هایی را که بر اساس مکان گروه بندی شده است تجربه کرد و پیاده روی راحت تر و ساده‌تری داشت.

کریسمس برای نابینایان اسپانیا قابل دیدن شد!

روش کار به این صورت است که این برنامه به صورت صوتی آنچه را که در مقابل فرد نابینا نشان داده می‌شود، روایت می‌کند. هنگامی که کاربر سیستم مکان‌یابی را روی گوشی خود فعال می‌کند، برنامه در نزدیکی چراغانی‌ها فعال می‌شود. در آن لحظه، توضیحات صوتی پخش می‌شود و اطلاعاتی در مورد طراحی و همچنین صحنه‌های نورافشانی شده، رنگ‌ها و حس حضور در لحظه را برای فرد فراهم می‌آورد.

کریسمس برای نابینایان اسپانیا قابل دیدن شد!

سه فرمت توصیف روایت صوتی در این اپلیکیشن وجود دارد؛ دو مورد از آن‌ها برای بزرگسالان طراحی شده است که یکی با صدای مصنوعی و دیگری با صدای یک بازیگر واقعی شنیده می‌شود. سومین گزینه نیز برای کودکان، با راوی کودک و زبانی واضح و ساده‌تر بیان می‌شود.

کریسمس برای نابینایان اسپانیا قابل دیدن شد!

کد خبر 539289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.