آخرین وضعیت پرونده قضایی مهشاد و ریحانه

وکیل اولیای دم مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی گفت: در پرونده تصادف اتوبوس خبرنگاران، راننده به عنوان متهم اول و سه مدیر وقت سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متهم ردیف دوم مقصر شناخته شده‌اند.

به گزارش ایمنا، پرتو برهانپور اظهار کرد: بازپرس دادسرای نقده به پنج علت اتهام راننده و سه نفر از مدیران سازمان محیط زیست را محرز تشخیص داده و قرار نهایی از سوی دادستان عمومی و انقلاب نقده تأیید شده است.

وی افزود: در این شرایط پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان غربی ارومیه با قرار عدم صلاحیت ارجاع شده است. بر اساس این قرار، راننده اتوبوس به علت بی‌احتیاطی در رانندگی متهم ردیف اول شناخته شده است.

وکیل اولیای دم مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی از احتمال افزایش تعداد متهمان در دادسرای مرکز آذربایجان غربی خبر داد و خاطرنشان کرد: مسئولان هماهنگی سفر خبرنگاران برای بازدید از پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه یعنی مدیرکل محیط زیست استان آذربایجان غربی، رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه و رئیس اداره محیط زیست شهرستان ارومیه متهمان ردیف دوم شناخته شده‌اند. از آنجایی که رسیدگی به اتهامات مدیران دولتی در صلاحیت دادگاه کیفری مرکز استان محل وقوع جرم است، بنابراین پرونده با صدور قرار مستدل و مستند با موضوع عدم صلاحیت به دادسرای ارومیه ارسال شده و کارشناسی و سایر امور در آنجا انجام خواهد شد.

برهانپور به اتهام این افراد اشاره و تصریح کرد: اتهام این افراد بی‌مبالاتی و قصور مسئولان هماهنگی سفر است که به علت تأمین نکردن وسیله نقلیه متناسب با شرایط راه و جغرافیای این منطقه و بدون هماهنگی با مسئولان ایمنی ترافیک به فوت مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی منجر شد.

وی با بیان اینکه قصور مسئولان هماهنگی سفر محرز تشخیص داده شده است، گفت: بازپرس در مفاد قرار تصریح کرده است که با توجه به تضاد نظر هیئت سه نفره کارشناسی با اوضاع و احوال مسلم پرونده، این نظر فاقد اعتبار و وجاهت است بنابراین بازپرس این نظریه را که مبنی بر قصور صد درصدی راننده اتوبوس است باطل اعلام کرده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 539251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.