مردم ولایت‌مدار ‌ایران برای حفظ انقلاب اسلامی هرگز کم نگذاشته‌اند

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان اینکه ‌مردم ولایت‌مدار ‌ایران برای حفظ انقلاب اسلامی هرگز کم نگذاشته‌اند، گفت: باید با تمام وجود به صورت جهادی در خدمت مردم باشیم.

به گزارش ایمنا، عبدالسلام کریمی -مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی- گفت: با وجود همه توطئه‌ها و هجمه‌های دشمنان و مشکلات اقتصادی، علما و روحانیون همواره مدافع نظام بوده و هرگز سنگر حراست از ارزش‌های انقلاب را رها نکرده و نخواهند کرده‌اند.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی همه علما و روحانیون کشور در روشنگری جامعه افزود: علمای شیعه و سنی باید در مشترکات با هم وحدت و انسجام داشته باشند و در جهت زدودن اختلافات و مقابله با دشمن مشترک اقدام کنند و امیدوارم با توکل به خدای منان و همراهی دلسوزان نظام و علمای زحمت‌کش بتوانم گامی مؤثر در راستای انجام وظیفه و این مسئولت خطیر بردارم.

وی به نگاه دولت به اقوام و مذاهب اشاره کرد و با بیان اینکه رئیس‌جمهور اقوام را مؤلفه‌های تقویت کشور می‌دانند، تصریح کرد: همه با هم باید یکدل و یک صدا همانند یک پازل برای ساختن و تقویت ایران قوی تلاش کنیم؛ دولت سیزدهم دولت خدمتگزار بوده و برای تقویت همه اقوام و مذاهب از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهد کرد و قطعاً هیچ تبعیضی بین افراد و توزیع ظرفیت‌ها و امکانات را شاهد نخواهیم بود.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تقویت ارتباط دولت با حوزه و مراجع را در پیشبرد امور کشور ضروری دانست و ادامه داد: افزایش ارتباطات دولت با حوزه، اطلاع‌رسانی و گزارش‌دهی، دریافت نظرات علما و شخصیت‌های حوزوی و… در برنامه‌ها دارد.

وی با تأکید بر اینکه نظام ما، نظامی اسلامی است و دولتی می‌تواند در این نظام موفق باشد که نظرات اسلام را از محل آن، یعنی حوزه دریافت کند، گفت: امید است با هدایت‌گری مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید، راهکارهای لازم را از حوزه دریافت کنیم تا ارتباط دولت و حوزه تقویت شود.

ماموستا کریمی با تاکید بر اینکه طبق آیات و روایات وحدت مسلمانان از واجبات دین مبین اسلام است، افزود: وحدت از نظر نظام جمهوری اسلامی ما یک استراتژی است نه تاکتیک. به قول رئیس جمهوری محترم، شیعه و سنی دوتا نیستند بلکه یک نفس واحدند.

وی در بیان راهکارهای وحدت امت اسلامی با بیان اینکه باید قرآن و سنت را مبنا قرار دهیم و به مراجع مراجعه کنیم‌، خاطرنشان کرد: باید بذرهای اختلاف را بخشکانیم و بر مشترکات تاکید کنیم. مشترکات آنقدر زیاد است که سال‌ها طول می‌کشد تا آنها را عملیاتی کنیم‌.

کریمی همچنین به تحریم‌های همه جانبه علیه ایران اشاره کرد و یادآور شد: دولت با اتخاذ سیاست‌هایی برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات، به دنبال این است که آثار و پی‌آمدهای آن کم‌ترین فشار را بر مردم داشته باشد و در شرایطی است که استکبار با سیاست‌های گسترده تلاش در به انزوا کشیدن جمهوری اسلامی ایران دارد.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خدمت به مردم نه عبادت بلکه یکی از بزرگترین عبادت‌ها است، افزود: مردم حق بزرگی به گردن مسئولان دارند، حق مردم بیش از آن چیزی است که ما تصور می‌کنیم چرا که آنها صاحبان اصلی انقلاب هستند. مردم ولایت‌مدار و انقلابی ایران در تمام پیچ و خم‌های انقلاب همواره در صحنه بوده و با وجود تمام مشکلات و کم لطفی‌هایی که دیده‌اند، هرگز کم نگذاشته‌اند.

وی با بیان اینکه خدمات زیادی در طول بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب انجام گرفته ولی مردم شایسته خدمت بیش از این هستند، عنوان کرد: باید با تمام وجود به صورت جهادی در خدمت مردم باشیم، چرا که رضایت خداوند از کسانی که در هر جایگاه و مقامی هستند بعد از رضایت مردم از آنها حاصل خواهد شد.

کریمی با تاکید بر اینکه همه ما ایرانی و سربازان نظام اسلامی هستیم، افزود: همه در نظام اسلامی برابر هستیم اگر قرار به دیوارکشی وجود دارد این دیوارکشی ما بین ما و دشمنان نظام و ظالم و مظلوم خواهد بود.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان اینکه وجود اقلیت‌ها برای کشور فرصت است و اگر نبودند ما این فرصت‌ها را نداشتیم، اظهار داشت: برای توسعه همه جانبه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عزم ملی و مشارکت همگانی نیاز است، هیچکس را نباید از این موضوع محروم کرد. همه اقشار، اقلیت‌ها، احزاب باید وارد عرصه شده و شرکت کنند.

منبع: تسنیم

کد خبر 538984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.