پرونده ترور شهید سردار سلیمانی در آستانه صدور کیفرخواست

معاون حقوقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پرونده ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی کامل و در آستانه صدور کیفرخواست است و به زودی به نتیجه می‌رسد.

به گزارش ایمنا، سردار علی شمخانی در نشست تخصصی آخرین وضعیت حقوقی پرونده ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: در دوران انقلاب، شخصیت‌ها و مجاهدان زیادی داشتیم اما شهید سلیمانی یک شخصیت ویژه بود. امیدواریم با ظهور امام زمان (عج) شهید سلیمانی رجعت کنند و به میان ما بازگردند.

وی افزود: مطالبه حقوقی این موضوع از جهت اینکه سردار سلیمانی یکی از شخصیت‌های مؤثر در سپاه بود برعهده ماست زیرا وظیفه دفاع از کارکنان سپاه را ما برعهده داریم. در چند بعد، ما با قوه قضائیه همکاری داشتیم و اطلاعات و اسناد اثبات جنایت در اختیار قوه قضائیه قرار داده شده است.

معاون حقوقی سپاه پاسداران گفت: هزاران برگ سند و اسناد جامع تهیه و در اختیار قوه قضائیه قرار داده شده است که امیدواریم هرچه زودتر، این موضوع به نتیجه برسد. البته در این پرونده خیلی نیازی به اسناد نیست چون افراد رسماً به این جنایت اعتراف کرده اند.

وی با بیان اینکه پرونده ترور شهید سلیمانی کامل است و در آستانه صدور کیفرخواست است، ابراز امیدواری کرد که این پرونده به زودی به نتیجه برسد.

شمخانی با تاکید بر اینکه هزاران نفر در دادگاه شعبه ۵۵ دادخواست حقوقی داده‌اند که انتقام خون سردار سلیمانی را از قاتلان او بگیریم که امیدواریم دادگاه در سالروز ترور این شهید بزرگوار برگزار شود، گفت: متأسفانه اقدامات جدی و ملموسی در زمینه پیگیری پرونده سردار سلیمانی در عرصه بین‌المللی انجام نشده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 538729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.