گنابادی‌ها بیش از میانگین کشور پسماند تولید می‌کنند

شهردار گناباد گفت: میزان تولید پسماند در گناباد از میزان سرانه تولید آن در کشور بالاتر است به همین منظور شهرداری گناباد دنبال فرهنگ‌سازی برای کاهش تولید پسماند توسط شهروندان است.

به گزارش ایمنا، حمید زارع حسینی اظهار کرد: در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۴۰ الی ۴۲ تن در گناباد پسماند تولید می‌شود که با توجه به جمعیت ۴۱ هزار نفری این شهرستان، بر اساس سرشماری سال ۹۵، بر اساس آمار موجود سرانه تولید زباله برای هر نفر یک کیلوگرم خواهد بود که این عدد از میانگین سرانه تولید پسماند در کشور که ۷۰۰ تا ۸۰۰ گرم است، بالاتر به حساب می‌آید.

وی افزود: شهرداری گناباد به طور میانگین در هر ماه بین ۴۰۰ تا ۴۳۰ میلیون تومان برای حمل زباله هزینه می‌کند که این رقم بیش از ۱۰ درصد از بودجه شهرداری را شامل می‌شود.

شهردار گناباد خاطرنشان کرد: تولید بالای پسماند ارتباط مستقیمی با اسراف دارد. به همین جهت تلاش ما ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان برای کاهش سرانه مذکور است.

وی با بیان اینکه در همین راستا یکی از فعالیت‌های شهرداری گناباد که به تازگی نیز آغاز شده، راه‌اندازی مدرسه مجازی در شهرداری است، ادامه داد: در حال حاضر یکی از اولویت‌های آموزشی در این مدرسه پسماند و بازیافت است که امیدواریم با انجام این اقدامات، میزان پسماند تولیدی در گناباد کاهش یابد.

وی ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تفکیک زباله از مبدأ را به عنوان یکی از نیازهای گناباد برشمرد و گفت: در حال حاضر در گناباد تفکیک زباله از مبدا انجام نمی‌شود، اما شهرداری برای ایجاد زیرساخت لازم در این زمینه در کنار فرهنگ‌سازی‌ها در حال پیگیری است.

منبع: ایسنا

کد خبر 538599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.