آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۷ آذر؛ ۲ فوتی و ۴۲ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد. آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز یکشنبه هفتم آذرماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۶ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۴ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۴۲ نفر مثبت قطعی شد که ۳۱ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۱۱ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۱۲۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۸۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۱۷۲۹ نفر رسید.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۱۵ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان‌های اردل، بن، بروجن، شهرکرد، فارسان و لردگان، سامان، کیار زرد و شهرستان‌های کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت آبی هستند.

کد خبر 538459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.