حل مشکل عرضه محصولات لبنی

سخنگوی انجمن صنایع لبنی ایران گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط این انجمن و دستور معاون اول رئیس جمهور مشکل عرضه محصولات لبنی با عرضه مستقیم در میادین میوه و تره‌بار سراسر کشور و یا قرار دادن این کالاها در بن الکترونیکی کالاهای اساسی خانوارهای محورم حل خواهد شد.

سید محمدرضا بنی طبا در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: پیرو نامه مورخ ۱۸ آبان ماه گذشته انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران به معاون اول رئیس جمهور در خصوص تداوم مشکل عرضه محصولات لبنی مشمول تخفیف ۱۰ درصدی، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور از ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی خواست مشکل عرضه محصولات لبنی را با قرار دادن این محصولات در سبد کالای دهک‌های محروم حل کند.

وی افزود: در همان ابتدای آغاز به کار دولت بود که وزیر جهاد، از توافق با کارخانه‌های لبنی برای کاهش غیر دستوری ۱۰ درصد سه قلم کالای لبنی خبر داد. خبری که از سوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی تأیید و عنوان شد که این کاهش ۱۰ درصدی تصمیمی موقتی با هدف کمک به دهک‌های محروم است که نه از محل کاهش هزینه‌های تولید بلکه به نشانه همراهی صنایع لبنی با دولت و اعمال ۱۰ درصد تخفیف به مصرف کنندگان (پنج درصد از پخش و پنج درصد از خرده فروشی) ارائه شده است.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی ایران گفت: با این حال آنچه در ادامه اتفاق افتاد این بود که مشاهدات بازار نشان می‌داد، این کالاها آنچنان که انتظار می‌رفت در دسترس مصرف کنندگان قرار نگرفته و دلیل آن عدم انگیزه خرده فروشی‌ها به دریافت و عرضه این سه قلم کالا به دلیل کاهش سود این اقلام بود.

بنی طبا اضافه کرد: پس از این اتفاق، رئیس اتاق اصناف ایران در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور از گلایه اصناف به دلیل کاهش سودشان در فروش این اقلام اشاره کرد، بنابراین انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، وزیر جهاد و وزیر صمت، ضمن تشریح وجود مشکل عرضه محصولات مشمول تخفیف با وجود تولید قابل توجه این اقلام، پیشنهاد داد که تولیدکنندگان صنایع لبنی آماده هستند اقلام مورد نیاز دهک‌های محروم را به هر میزان که دولت مشخص کند در میادین میوه و تره‌بار و یا با قرار دادن در سبد و بن الکترونیکی کالای خانوارهای محروم تأمین کند.

وی ادامه داد: این درخواست منجر شد که محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور که ریاست ستاد تنظیم بازار را نیز بر عهده دارد، با پیشنهاد انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی موافقت کرده و از وزارت جهاد که حالا با احیای قانون تمرکز اختیارات این وزارتخانه، مسئولیت تأمین کالاهای اساسی حوزه کشاورزی را حتی تا سطح خرده فروشی‌ها بر عهده دارد، خواست مشکل عرضه محصولات لبنی را با عرضه مستقیم در میادین میوه و تره‌بار سراسر کشور و یا قرار دادن این کالاها در بن الکترونیکی کالاهای اساسی خانوارهای محورم حل کند.

کد خبر 538312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.